Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_OLIMPIADA.jpg

Aktualności

2. Niedziela po Wielkanocy

2 Niedziela po Wielkanocy 30.04.2017

Zapraszamy na:

  • nabożeństwo za tydzień, w niedzielę, WYJĄTKOWO o 9:00
  • spotkanie odkrywanie chrześcijaństwa we wtorek, o 11:00, ale
  • w najbliższy wtorek nie ma lekcji religii
  • próbę Chóru we czwartek, o 18:00
  • parafialne spotkanie przy kawie i ciastku w piątek, o 10:00

Przypominamy, że:

  • Śniadanie dla kobiet w Tychach 20 Maja koszt 25 zł, zapisy i wpłaty na stoisku z literaturą.
  • Dni kościoła zapisy i wpłaty na stoisku z literaturą

Otwarte są też listy na Bratnią Pomoc Gustawa Adolfa

Informujemy również że w dalszym ciągu otwarte są listy na remont i naszego kościoła, można też dokonywać wpłat bezpośrednio na konto bankowe parafii. W tym miejscu chcielibyśmy ogromnie podziękować za dotychczasowe wpłaty.

PEA w Mikołowie organizuje w przyszłym roku wycieczkę do Wittenbergi chętnych proszę o zapisy na stoisku z literaturą. Przedpłata 50 euro do 30.04.2017

3 Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego  odbędzie się 7.05.2017 na paprocanach. Strona do zapisów na naszej stronie internetowej. Nabożeństwo tym dniu jest wyjątkowo o godz. 9:00 !!

Solenizantom i jubilatom z minionego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa a do naszych modlitw załączyć chcemy wszystkich chorych i cierpiących.

Wspomnienie

Wspominamy ś.p. Leszka Koziełą w 5 rocznicę śmierci, zmarłego wspomina żona, córka Wanda z mężem, oraz wnukowie Michał z rodziną oraz Marcin.

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…