Aktualności

2. Niedziela po Wielkanocy

2 Niedziela po Wielkanocy 30.04.2017

Zapraszamy na:

  • nabożeństwo za tydzień, w niedzielę, WYJĄTKOWO o 9:00
  • spotkanie odkrywanie chrześcijaństwa we wtorek, o 11:00, ale
  • w najbliższy wtorek nie ma lekcji religii
  • próbę Chóru we czwartek, o 18:00
  • parafialne spotkanie przy kawie i ciastku w piątek, o 10:00

Przypominamy, że:

  • Śniadanie dla kobiet w Tychach 20 Maja koszt 25 zł, zapisy i wpłaty na stoisku z literaturą.
  • Dni kościoła zapisy i wpłaty na stoisku z literaturą

Otwarte są też listy na Bratnią Pomoc Gustawa Adolfa

Informujemy również że w dalszym ciągu otwarte są listy na remont i naszego kościoła, można też dokonywać wpłat bezpośrednio na konto bankowe parafii. W tym miejscu chcielibyśmy ogromnie podziękować za dotychczasowe wpłaty.

PEA w Mikołowie organizuje w przyszłym roku wycieczkę do Wittenbergi chętnych proszę o zapisy na stoisku z literaturą. Przedpłata 50 euro do 30.04.2017

3 Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego  odbędzie się 7.05.2017 na paprocanach. Strona do zapisów na naszej stronie internetowej. Nabożeństwo tym dniu jest wyjątkowo o godz. 9:00 !!

Solenizantom i jubilatom z minionego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa a do naszych modlitw załączyć chcemy wszystkich chorych i cierpiących.

Wspomnienie

Wspominamy ś.p. Leszka Koziełą w 5 rocznicę śmierci, zmarłego wspomina żona, córka Wanda z mężem, oraz wnukowie Michał z rodziną oraz Marcin.

duszpasterzeewangelikmlodziparafianiesamiosobietransmisjawakacjekancelariawypozyczalnia

Od Redakcji

19 marzec

Akademia opowieści

Krążyłem wokół podobnego pomysłu od dłuższego czasu. Może nawet od lat. Ogromne wrażenie zrobiła na uczestnikach Seminarium o historii tyskich ewangelików sfilmowane wspomnienia Pani Eryki Kurowskiej. I znalazłem - jedno z czasopism rozpoczęło akcję pisania wspomnień pod nazwą Akademia  opowieści.

Więcej…