Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

6. Niedziele po Trójcy świętej

6. Niedziela po Trójcy Świętej

Serdecznie zapraszam na nabożeństwo za tydzień 30.07.2017 o 10:30

Bardzo proszę o zapisywanie dzieci na półkolonie z Amerykanami w dniach od 14-18.08.2017!!! Wstępny rys zajęć od 9-11:30 nauka potocznego angielskiego, 11:30 obiad, 12:30 – 15:00 English Bible Camp koszt. 100 zł. Przedpłaty 50 zł na stoisku z literaturą.

W Najbliższy czwartek o 10:00 Na parafii odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Muzeum Miejskiego w Tychach dotyczyć ono będzie zebrania wspomnień z życia naszej parafii. Serdecznie zapraszam naszych seniorów na to spotkanie.

Informujemy również że w dalszym ciągu otwarte są listy na remont i naszego kościoła, można też dokonywać wpłat bezpośrednio na konto bankowe parafii. W tym miejscu chcielibyśmy ogromnie podziękować za dotychczasowe wpłaty.

Parafia E.-A. w Orzeszu zaprasza w niedzielę 30.07.2017r o godz. 18:00 na Koncert w plenerze Beaty Bednarz z zespołem

Solenizantom i jubilatom z minionego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa a do naszych modlitw załączyć chcemy wszystkich chorych i cierpiących.

Do modlitwy dołączyć Prośbę o powodzenie operacji Piotra Kubika.

Z karty żałobnej podaje:

W minioną środę z Naszego Kościoła na cmentarz na Wartogłowcu pożegnaliśmy ś.p. Ernę Ludwinę Grychtolik ur 30.04.1944 zmarła 17.07.2017 r przeżywszy 73 lata.

Zmarła pozostawiła: męża 2 córki z rodzinami oraz bliższą i dalsza rodzinę.

W miniony piątek zmarł ś.p Hipolit Kaczor ur. Moczydłowie 13.08.1938 zmarł 21.07.2017 r w Domu. Zmarły pozostawił Córkę z rodziną Syna z rodziną 3 siostry z rodzinami oraz bliższą i dalszą rodzinę. Pogrzeb z naszego kościoła na cmentarz w Mikołowie odbędzie się w dniu jutrzejszym o godz. 11:00

Plan nabożeństw

Od Redakcji

18. czerwca

Przedwakacyjne porządki

Sprawa pierwsza - to wrażenie pewnej niekonsekwencji, może nawet bałaganu, jakiego stałem się sprawcą zamieszczając materiały związane z Biegiem Charytatywnym. Zamieszczane, wraz z materiałami nt. Olimpiady na bieżąco, w pewnym momencie stały się niedostępne dla części zainteresowanych. A sprawa druga to nie dość wyraźna informacja o zmianie terminu Zakończenia Roku i związanego z nim pikniku parafialnego. W obu wypadkach przepraszam.

Więcej…