Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

sylwia.jpg

Aktualności

3. Niedziela w Adwencie

3 niedziela Adwentowa

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa:

  • w najbliższą niedzielę, w Wigilię o 10:30
  • 1 dzień świąt o 10:30 i
  • 2 dzień świąt także o 10:30

27.12 Zjazd Młodzieży w Pszczynie.

Poniedziałek

  • 19:00 Godzina Biblijna

Wtorek

  • 11:00 Godzina biblijna
  • Lekcje religii odwołane

Czwartek

  • 18:00 próba Chóru

Piątek

  • 16:00 - wspólna adwentowa lekcja religii i spotkanie młodzieżowe

Na stoisku z literaturą : Z biblią na co dzień , kalendarze ewangelickie, najnowszy numer tyskiego ewangelika, zwiastuna, do nabycia są świece wigilijnego dzieła pomocy, oraz opłatki wigilijne.

W środę w ubiegłym tygodniu zawiezione zostały do przytuliska PRZYSTAŃ OCALENIE w Ćwiklicach zebrane dary. Przekazaliśmy 830 ,00 zł oraz dary rzeczowe: ryż, makaron, marchewki, kukurydziane płatki owsiane, soki marchewkowe zabawki dla psów oraz kołdry i koce. Z ust pracowników usłyszeliśmy słowa podziękowania i wdzięczności. Na stoisku z literaturą znajdują się kalendarze ze zwierzętami z przytuliska, które można kupić w cenie 20 zł. Całkowity dochód z ich sprzedaży przekazany będzie na rzecz tych zwierząt.

Planowana wycieczkę w to miejsce zorganizujemy w późniejszym terminie.

Dzisiaj po apostolskim życzeniu pokoju ofiara ołtarzowa

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia Bożego Błogosławieństwa a do naszych modlitw załączyć chcemy wszystkich chorych i cierpiących

 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

26. czerwca

Trudno mnie czymś zaskoczyć, a jednak ...

Jak co roku, przed wakacjami, robię - głównie dla siebie - coś na kształt remanentu. Przeglądam zamieszczone na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy informacje, zapowiedzi czy zacytowane z innych źródeł materiały. Przy tych ostatnich, zamieszczając, zawsze odczuwałem pewien niepokój. Przecież te materiały, dostępne na oficjalnej stronie internetowej Kościoła, nie mogą zainteresować - dodatkowo - na prowincjonalnej stronie parafialnej. I tu się pomyliłem i to bardzo.

Więcej…