Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

1. Niedziela po Bożym narodzeniu

29.12.2019 1 Niedziela Po Bożym narodzeniu

Zapraszamy na nabożeństwo w Sylwestra o 16:00 i Nowy rok o godz. 11:00 oraz w najbliższą niedzielę o 10:30

Do odebrania jest najnowszy nr. Zwiastuna ewangelickiego, świece wigilijnego dzieła pomocy, opłatki, Najnowszy nr. Tyskiego Ewangelika – redakcji dziękuje za waszą pracę i zaangażowanie.

Ponad to zachęcam do zakupu książeczki z Biblią na co dzień, kalendarzy Ewangelickich oraz innych pozycji książkowych.

Otwarte są listy na remont i ogrzewanie kościoła w czasie jesienno – zimowym,  na stoisku do nabycia są również świece adwentowe.

Ze względu na zbliżający się koniec roku kościelnego przypominam i bardzo proszę o opłacenie składki kościelnej z miniony rok.

Zapraszam na koncerty w ramach tyskich wieczorów kolędowych

Parafia w Pszczynie zaprasza na koncert charytatywny w wykonaniu Beaty Bednarz, który odbędzie się w kościele w Pszczynie w Święto Epifanii (Trzech Króli), 6 stycznia 2020 r. o g. 17:00. Bilety w cenie 20 zł stanowią cegiełki na rzecz ośrodka w Rudołtowicach, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieci niedosłyszących i głuchoniemych. Można je nabyć w kancelarii parafialnej w Pszczynie lub bezpośrednio przed koncertem w zakrystii kościoła.

 Solenizantom i jubilatom składam z tego miejsca życzenia Bożego pokoju siły i zdrowia. W naszych modlitwach pamiętać również chcemy o cierpiących i chorych.

ks. por. Marcin Konieczny
tel+48 506 431 796
ul. Bpa Burschego 20
43-100 Tychy

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

W związku z TRWANIEM stanu zagrożenia epidemicznego odwołane są NADAL wszystkie zajęcia z wyjątkiem sobotniego sprzątania. WAKACJE

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

31. maja

Po kilkunastu tygodniach

Gdy w połowie marca żegnaliśmy się przy wyjściu z kościoła nikt nie przypuszczał, że kolejny raz spotkamy się po tak długiej przerwie.

kliknij > > >

Więcej…

strona znajduje się na serwerach