Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

10 I - 1. Niedziela po Epifanii

W przyszłą niedzielę, o godz. 10:30 zapraszam na niedzielne nabożeństwo w kościele i - dzięki bezpośredniej transmisji - przed ekrany telewizorów, komputerów, tabletów czy telefonów.

W poniedziałek, o godz. 18:30, GODZINA BIBLIJNA, ONLINE (meet.google.com/zbr-eabo-gyu).

Dzisiaj, po Apostolskim Życzeniu Pokoju proszę o złożenie ofiary ołtarzowej, która zostanie przeznaczona na dokończenie inwestycji transmisje online.

Inwestycja, która z pewnymi problemami jest kontynuowana, udało się zakupić kamery, zamowić i ułożyć kable, caly nakład pracy spoczywał na Janku, Adamie, Wieśku - bardzo Wam dziękuję. Na dokładniejszą specyfikację: ile pieniędzy zebraliśmy i w jaki sposób je wydatkowaliśmy musimy poczekać - przed nami najpoważniejszy zakup, zakup komputera o dość znacznych możliwościach obliczeniowych wymaganych dla prowadzenia transmisji. Cały sprzęt związany z prowadzeniem transmisji jest już naszą własnościa - z wyjątkiem komputera, który - podobnie jak i przy transmisjach poprzednich - jest użyczonym komputerem prywatnym.

Jednak bez Waszego zaangażowania nie mielibyśmy nic. Dlatego serdecznie dziękuję i tym, którzy wpłacili na zrzutkę, którzy wpłacili w ten czy w inny sposób na konto Parafii,

Sprawozdawcze Nabożeństwo za rok 2020 odbędzie sie w niedzielę, 31 stycznia, o zwykłej porze. Podczas Zebrania powiemy sobie jak wyglądał poprzedni rok pod względem finansowym, rzeczowym i każdym innym. Zebranie, na które serdecznie zapraszam.

Parafia Ewangelicko-Augsburska
pw. Apostołów Piotra i Pawła
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy, Polska 
konto Parafii 79 8436 0003 0000 0023 2147 0001

Bardzo proszę o zgłaszanie osób chcących przystąpić do sakramentu ołtarza w domach. Telefonicznie na nr tel. 506431796, przypominam o konieczności zgłaszania zamiaru uczestniczenia w nabożeństwach w kościele (zgłoszenia esemesem).

ks. por. Marcin Konieczny
tel+48 506 431 796
ul. Bpa Burschego 20
43-100 Tychy

>>> NA SKRÓTY

KORONOWIRUS - nabożeństwa

Osoby obecne w kościele proszę o dezynfekowanie rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła, zachowanie wymaganych odległości przy zajmowaniu miejsc oraz zgodnie z odpowiednimi Rozporządzeniami RM bezwzględne osłanianie nosa i ust podczas całego nabożeństwa. Z tego obowiązku zwolnione są, oprócz młodszych dzieci, osoby posiadające zaświadczenie lekarskie.

Zamiar wzięcia udziału w nabożeństwie proszę zgłaszać telefonicznie +48 506-431-796.

Stałe spotkania

W związku z ograniczeniami obowiązującymi w czasie zagrożenia epidemią wszystkie zajęcia i spotkania są zawieszone do odwołania. Spotkania i zajęcia zapowiadane każdorazowo w ogłoszeniach parafialnych odbywają się ONLINE.

NIEDZIELA

  • 10:30 - Szkółka niedzielna

PONIEDZIAŁEK 

ŚRODA

  • 16:30 - Koło Pań (zwykle środa po 15. tym)
  • 18:00 - spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem

CZWARTEK

  • 17:30 - próba chóru parafialnego

PIĄTEK

  • 17:15 - lekcje konfirmantów
  • 18:15 - spotkanie młodzieży

SOBOTA

  • prace porządkowe - po każdorazowym ogłoszeniu

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

KORONAWIRUS - gdy potrzebna pomoc ...

Gdy potrzebna pomoc, każdego rodzaju, w zakupach, wyprowadzeniu psa, czy chcesz z kimś pogadać - zadzwoń, a skontaktują Cię z odpowiednią osobą: tel: +48 506-431-796

Pamiętaj też o Tyskiej Srebrnej Linii dla Seniora 793-516-516

Archiwum transmisji nabożeństw oraz kazań

zob. więcej: Archiwum transmisji nabożeństw oraz kazań

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003

       0000 0023

      2147 0001

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

31. grudnia

Piękna i mądra modlitwa na zakończenie roku

Więcej…

strona znajduje się na serwerach