Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Kultowy Wartburg

Kolejne wydarzenie Roku Jubileuszowego

 Przez osiem dni mieliśmy okazję śledzenia na faceboku relacji podróży do Hiszpanii załogi ReMobil 500 w ramach wydarzenia ZŁOMBOL 2017. Dzisiaj załoga Wartburga z 1990 roku w składzie: ks. Marek Michalik, ks . Łukasz Stachelek, Bogusław Pękała, Tomasz Marek pojawiła sie w naszym kościele. Kilka słów wyjaśnień.

 

Dlaczego samochód Wartburg 1,3 ? W tym roku świętujemy 500 lat reformacji. Marcin Luter w latach 1521-1522 ukrywał się na zamku Wartburg. Tam taż pod przebraniem rycerza Jerzego dokonał tłumaczenia Nowego Testamentu na język narodowy niemiecki. Wiele lat później, a mianowicie w latach 1955–1991 u stóp tegoż zamku, w miejscowości Eisenach(byłe NRD) produkowano samochody marki Wartburg.
Dlaczego ZŁOMBOL 2017? Jest to 11 edycja świeckiej imprezy mającej za cel zebranie pieniędzy dla domów dziecka z Województwa Katowickiego. ( W tym roku zebrano ponad 1mln zł.) Uczestnikami mogą być załogi jadące samochodami wyprodukowanymi w dawnych krajach socjalistycznych. Zadaniem jest pojawienie się na starcie i na mecie w miejscowości Noja w Hiszpanii. Trasa dowolna. Nasza załoga tego dokonała.

Ucieszyliśmy się, że to właśnie nas wybrała załoga ReMobil 500 na swój ostatni postój. Dzięki temu mieliśmy okazję poznania tych wspaniałych ludzi i ich Wartburga. Ks. Michalik w ramach kazania przeczytał fragment Drogowskazów M. Lutra, ale też wyjaśnił nam powody, dla których wzięli udział w tej imprezie. Powiedział, że jest wokół nas wiele osób , którym powinniśmy pomagać, tak jak uczynił to Samarytanin na swojej drodze. W te osiem dni pozwoliło im poznać wiele wspaniałych ludzi, głosić Słowo Boże inaczej niż na co dzień, a przede wszystkim zebrać pieniądze na ważny cel. Gratulujemy pomysłu, a także udanego,bezawaryjnego rajdu.

tekst i zdjęcia:
Sylwia Adamus

Plan nabożeństw

Od Redakcji

18. czerwca

Przedwakacyjne porządki

Sprawa pierwsza - to wrażenie pewnej niekonsekwencji, może nawet bałaganu, jakiego stałem się sprawcą zamieszczając materiały związane z Biegiem Charytatywnym. Zamieszczane, wraz z materiałami nt. Olimpiady na bieżąco, w pewnym momencie stały się niedostępne dla części zainteresowanych. A sprawa druga to nie dość wyraźna informacja o zmianie terminu Zakończenia Roku i związanego z nim pikniku parafialnego. W obu wypadkach przepraszam.

Więcej…