Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Reformacja zmieniła podejście do człowieka

Bp. Samiec podczas konferencji poprzedzającej centralne obchodu Jubileuszu.

"Reformacja zmieniła podejście do człowieka, do jego upodmiotowienia" - podkreślał bp Samiec. Wskazywał, że w jej świetle, "człowiek jest odpowiedzialny za swoje życie, za swoje postępowanie przed Bogiem i przed tymi, którzy są w jego pobliżu czyli za swój Kościół i za lokalną społeczność".

Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce przypomniał, że uroczystości jubileuszowe z okazji 500-lecia Reformacji, w różnych okresach, odbywają się w całym kraju, a trzy województwa: dolnośląskie, śląskie i warmińsko-mazurskie ogłosiły rok 2017 Rokiem Reformacji. Nawiązując do centralnych uroczystości w Warszawie hierarcha wskazał, że towarzyszyć będzie im m.in. konferencja naukowa "500 lat Reformacji - tradycja, dziedzictwo, teraźniejszość", która odbędzie się w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się z kolei uroczysta sesja jubileuszowa z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

W Lublinie z kolei - w dniach 29-31 października - zaplanowano Międzynarodowy Kongres Ekumeniczny "Lublin - miasto zgody religijnej 2017".

zob. więcej: @dzieje.pl

 

 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

4. października

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. Sprawdź najważniejsze terminy, informacje na temat, kto i jak może głosować oraz gdzie w Tychach znajdują się lokale wyborcze.

Wybory, 21 X

Warto sobie przypomnieć to wszystko, o czym lepiej wiedzieć. Choćby o tym, czy lokal wyborczy jest tam, gdzie zawsze - a jeżeli nie, to gdzie. O tym też, że możemy głosować tylko w miejscu zamieszkania i że w związku z tym, w niedzielę, musimy wcześniej wrócić z weekendowego wyjazdu. I - przede wszystkim - że wynik wyborów zależy wyłącznie od nas samych.

Więcej…