Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_OLIMPIADA.jpg

Aktualności

Kobiety z kobietami

To już jedenaste, i Diecezjalne ...

 

W sobotę 4 listopada odbyło sie już 11 Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet w Świętochłowicach. Jak zwykle sala pękała w szwach, bo tyle pań chciało uczestniczyć w tej imprezie. Przyjechałyśmy z całej Diecezji Katowickie. Jak zwykle nasza parafia była reprezentowana przez sporą grupkę pąń. Spotkanie rozpoczęło się rozważaniem Maroli Fenger, zaś pani Barbara Szczuka, lekarz, matka i babcia podzieliła się wykładem, którego myślą przewodnią był werset:

Pouczę Ciebie i wskażę Ci drogę, którą masz iść. Będę Ci służył radą, a oko moje spocznie na tobie.

Ps. 32,8 .

Wersety biblijne, prezentacja multimedialna i zadania stawiane nam przez wykładowczynię sprawiły, że wykład był żywy i wpadający głęboko w serce i duszę. Zespół Joli Literskiej uświetnił spotkanie. We wspólnym śpiewie prowadziła nas p. Zuzanna, świętochłowicka organistka, a pieśni były śpiewane z ogromnym zaangażowaniem i radością. Na koniec błogosławieństwa udzielił nam ks. biskup Niemiec. Panie mogły też zaopatrzyć się w wydawnictwa książkowe i inne towary na stoisku Księgarni Warto.

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…