Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Kobiety z kobietami

To już jedenaste, i Diecezjalne ...

 

W sobotę 4 listopada odbyło sie już 11 Diecezjalne Śniadanie dla Kobiet w Świętochłowicach. Jak zwykle sala pękała w szwach, bo tyle pań chciało uczestniczyć w tej imprezie. Przyjechałyśmy z całej Diecezji Katowickie. Jak zwykle nasza parafia była reprezentowana przez sporą grupkę pąń. Spotkanie rozpoczęło się rozważaniem Maroli Fenger, zaś pani Barbara Szczuka, lekarz, matka i babcia podzieliła się wykładem, którego myślą przewodnią był werset:

Pouczę Ciebie i wskażę Ci drogę, którą masz iść. Będę Ci służył radą, a oko moje spocznie na tobie.

Ps. 32,8 .

Wersety biblijne, prezentacja multimedialna i zadania stawiane nam przez wykładowczynię sprawiły, że wykład był żywy i wpadający głęboko w serce i duszę. Zespół Joli Literskiej uświetnił spotkanie. We wspólnym śpiewie prowadziła nas p. Zuzanna, świętochłowicka organistka, a pieśni były śpiewane z ogromnym zaangażowaniem i radością. Na koniec błogosławieństwa udzielił nam ks. biskup Niemiec. Panie mogły też zaopatrzyć się w wydawnictwa książkowe i inne towary na stoisku Księgarni Warto.

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Lut 24 @10:30 -
2. Nedziela przed Postem (Sexagesimae)
N Mar 03 @10:30 -
Niedziela Przedpostna (Estomihi)
Śr Mar 06 @17:00 -
Środa Popielcowa

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…