Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_OLIMPIADA.jpg

Aktualności

Sola Scriptura 2017-2018

Z Bogiem na wygnaniu - konkurs biblijny

Wydawnictwo Augustana i Generalny Wizytator Nauczania Kościelnego zapraszają do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura".

Konkurs nawiązuje do ewangelickich tradycji związanych ze studiowaniem i dobrą znajomością Biblii. Jego celem konkursu jest zachęcenie do regularnego czytania Pisma Świętego, a przez to kształtowanie i umacnianie wiary.

Tegoroczny temat Z Bogiem na wygnaniu zachęca do poznania starotestamentowych postaci – Estery, Daniela, Ezechiela. Konkurs jest adresowany do dzieci z klas IV-VII szkoły podstawowej, II-III gimnazjum oraz ze szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap konkursu odbędzie się w dniach 13-19 listopada 2017 r. w parafiach w całej Polsce.

Dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej organizowany jest konkurs plastyczny na temat: W obcym kraju – Estera i Daniel. Technika prac to kolaż, czyli np. skrawki papieru, wycinki z gazet, kawałki materiałów. Prace należy przysłać do 20 stycznia 2018 r.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępny na stronie Augustany - LINK.

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…