Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Sola Scriptura 2017-2018

Z Bogiem na wygnaniu - konkurs biblijny

Wydawnictwo Augustana i Generalny Wizytator Nauczania Kościelnego zapraszają do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura".

Konkurs nawiązuje do ewangelickich tradycji związanych ze studiowaniem i dobrą znajomością Biblii. Jego celem konkursu jest zachęcenie do regularnego czytania Pisma Świętego, a przez to kształtowanie i umacnianie wiary.

Tegoroczny temat Z Bogiem na wygnaniu zachęca do poznania starotestamentowych postaci – Estery, Daniela, Ezechiela. Konkurs jest adresowany do dzieci z klas IV-VII szkoły podstawowej, II-III gimnazjum oraz ze szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap konkursu odbędzie się w dniach 13-19 listopada 2017 r. w parafiach w całej Polsce.

Dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej organizowany jest konkurs plastyczny na temat: W obcym kraju – Estera i Daniel. Technika prac to kolaż, czyli np. skrawki papieru, wycinki z gazet, kawałki materiałów. Prace należy przysłać do 20 stycznia 2018 r.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępny na stronie Augustany - LINK.

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Lut 24 @10:30 -
2. Nedziela przed Postem (Sexagesimae)
N Mar 03 @10:30 -
Niedziela Przedpostna (Estomihi)
Śr Mar 06 @17:00 -
Środa Popielcowa

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…