Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Pierwsza w Adwencie

Pierwsza Niedziela Adwentu była obchodzona bardzo uroczyście.

Zaraz na początku nabożeństwa wysłuchaliśmy adwentowego utworu zagranego na saksofonie, później zawitał do nas niezwykły gość. Była to Lucynka - świeca z wieńca adwentowego. Z przeprowadzonego z nią wywiadu dowiedzieliśmy się o historii powstania tradycji stawiania wieńca adwentowego , a także o tym co to takiego "ADWENT". Tym razem to ona zapaliła pierwszą świecę na wspaniałym wieńcu adwentowym.

W drugiej części nabożeństwa po kazaniu, odbyła sie jeszcze mała uroczystość. Ksiądz w podziękowaniu za włączenie sie w obchody 500 lat REFORMACJI, wręczył pani Aleksandrze Matuszczyk dyrektorce Muzeum Miejskiego w Tychach medal reformacji, świecę adwentową , a także album " 20 lat PARAFII EWANGELICKO AUGSBURSKIEJ W TYCHACH"

 

Po nabożeństwie dzieciaki ze szkółki niedzielnej zaprosiły swych rodziców do salki gdzie odbyło się spotkanie adwentowe. Tam wszyscy dowiedzieli się co można robić w czasie adwentu, by czas ten poświęcony był nie tylko na zakupy i porządki, ale na rzeczy ważne , istotne i podobające się Bogu.

 

Obejrzeliśmy prezentację na ten temat, wykonaliśmy też specjalny wieniec adwentowy z szablonów dłoni, na których każdy zapisał swoja modlitwę. Śpiewaliśmy pieśni, a wszystko przy domowych wypiekach naszych parafianek. Warto tez dodać , że wszystkie dzieci obdarowane zostały książką; "DZIECIĘCY ADWENT 2017".

Sylwia Adamus
zdjecia: Mateusz Adamus
i Stanisław J. Boczar

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

11. maja

"Patrząc na każdego człowieka powinniśmy w nim widzieć kogoś, kogo Wszechmogący kocha niewyobrażalną miłością. Gardząc człowiekiem, kimkolwiek by nie był, w jakiejkolwiek byłby sytuacji, gardzimy miłością Boga. Lekceważymy Boga" - pisze na swoim blogu bp Jerzy Samiec.

Więcej…