Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Pierwsza w Adwencie

Pierwsza Niedziela Adwentu była obchodzona bardzo uroczyście.

Zaraz na początku nabożeństwa wysłuchaliśmy adwentowego utworu zagranego na saksofonie, później zawitał do nas niezwykły gość. Była to Lucynka - świeca z wieńca adwentowego. Z przeprowadzonego z nią wywiadu dowiedzieliśmy się o historii powstania tradycji stawiania wieńca adwentowego , a także o tym co to takiego "ADWENT". Tym razem to ona zapaliła pierwszą świecę na wspaniałym wieńcu adwentowym.

W drugiej części nabożeństwa po kazaniu, odbyła sie jeszcze mała uroczystość. Ksiądz w podziękowaniu za włączenie sie w obchody 500 lat REFORMACJI, wręczył pani Aleksandrze Matuszczyk dyrektorce Muzeum Miejskiego w Tychach medal reformacji, świecę adwentową , a także album " 20 lat PARAFII EWANGELICKO AUGSBURSKIEJ W TYCHACH"

 

Po nabożeństwie dzieciaki ze szkółki niedzielnej zaprosiły swych rodziców do salki gdzie odbyło się spotkanie adwentowe. Tam wszyscy dowiedzieli się co można robić w czasie adwentu, by czas ten poświęcony był nie tylko na zakupy i porządki, ale na rzeczy ważne , istotne i podobające się Bogu.

 

Obejrzeliśmy prezentację na ten temat, wykonaliśmy też specjalny wieniec adwentowy z szablonów dłoni, na których każdy zapisał swoja modlitwę. Śpiewaliśmy pieśni, a wszystko przy domowych wypiekach naszych parafianek. Warto tez dodać , że wszystkie dzieci obdarowane zostały książką; "DZIECIĘCY ADWENT 2017".

Sylwia Adamus
zdjecia: Mateusz Adamus
i Stanisław J. Boczar

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

4. października

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. Sprawdź najważniejsze terminy, informacje na temat, kto i jak może głosować oraz gdzie w Tychach znajdują się lokale wyborcze.

Wybory, 21 X

Warto sobie przypomnieć to wszystko, o czym lepiej wiedzieć. Choćby o tym, czy lokal wyborczy jest tam, gdzie zawsze - a jeżeli nie, to gdzie. O tym też, że możemy głosować tylko w miejscu zamieszkania i że w związku z tym, w niedzielę, musimy wcześniej wrócić z weekendowego wyjazdu. I - przede wszystkim - że wynik wyborów zależy wyłącznie od nas samych.

Więcej…