Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

... z ks. prof. Markiem Uglorzem

po raz czwarty

NIEDZIELA

Boże Narodzenie: pamiątka Narodzin Dzieciątka czy okazja do przeżywania Narodzin Boga w nas. Nieuświadamiana szansa? Wydaje się to niemożliwe? A może, tak jak to niektórzy powtarzają do znudzenia: wystarczy nie wiedzieć, że to niemożliwe. Bądźmy ... odkrywcami?

SOBOTA

w Stajniach Książęcych w Pszczynie

W klimatycznym wnętrzu kawiarni spotkaliśmy się,  w Adwencie, po raz czwarty.

Dwuczęściowy wykład ks. prof Marka Uglorza był tym razem trudny. Poruszał i pomagał odkryć to co w każdym z nas bywa nieuświadomione - lub jest jak jakiś przytłaczający głaz omijany dla wygody. Nie przesadzę mówiąc, że każdy mógł odebrać adwentowy wykład inaczej, po swojemu. Ale też inaczej podczas samego wykładu - a jeszcze inaczej po powrocie do domu.

Rozważać, myśleć, ... wierzyć ...

Poznajmy, poznawajmy, rozpoznawajmy swoje emocje.

tekst i zdjęcia:
Stanisław J. Boczar

 

 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

4. października

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. Sprawdź najważniejsze terminy, informacje na temat, kto i jak może głosować oraz gdzie w Tychach znajdują się lokale wyborcze.

Wybory, 21 X

Warto sobie przypomnieć to wszystko, o czym lepiej wiedzieć. Choćby o tym, czy lokal wyborczy jest tam, gdzie zawsze - a jeżeli nie, to gdzie. O tym też, że możemy głosować tylko w miejscu zamieszkania i że w związku z tym, w niedzielę, musimy wcześniej wrócić z weekendowego wyjazdu. I - przede wszystkim - że wynik wyborów zależy wyłącznie od nas samych.

Więcej…