Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

... z ks. prof. Markiem Uglorzem

po raz czwarty

NIEDZIELA

Boże Narodzenie: pamiątka Narodzin Dzieciątka czy okazja do przeżywania Narodzin Boga w nas. Nieuświadamiana szansa? Wydaje się to niemożliwe? A może, tak jak to niektórzy powtarzają do znudzenia: wystarczy nie wiedzieć, że to niemożliwe. Bądźmy ... odkrywcami?

SOBOTA

w Stajniach Książęcych w Pszczynie

W klimatycznym wnętrzu kawiarni spotkaliśmy się,  w Adwencie, po raz czwarty.

Dwuczęściowy wykład ks. prof Marka Uglorza był tym razem trudny. Poruszał i pomagał odkryć to co w każdym z nas bywa nieuświadomione - lub jest jak jakiś przytłaczający głaz omijany dla wygody. Nie przesadzę mówiąc, że każdy mógł odebrać adwentowy wykład inaczej, po swojemu. Ale też inaczej podczas samego wykładu - a jeszcze inaczej po powrocie do domu.

Rozważać, myśleć, ... wierzyć ...

Poznajmy, poznawajmy, rozpoznawajmy swoje emocje.

tekst i zdjęcia:
Stanisław J. Boczar

 

 

Plan nabożeństw

Od Redakcji

18. czerwca

Przedwakacyjne porządki

Sprawa pierwsza - to wrażenie pewnej niekonsekwencji, może nawet bałaganu, jakiego stałem się sprawcą zamieszczając materiały związane z Biegiem Charytatywnym. Zamieszczane, wraz z materiałami nt. Olimpiady na bieżąco, w pewnym momencie stały się niedostępne dla części zainteresowanych. A sprawa druga to nie dość wyraźna informacja o zmianie terminu Zakończenia Roku i związanego z nim pikniku parafialnego. W obu wypadkach przepraszam.

Więcej…