Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Adwentówka

Jak co roku, pod koniec Adwentu

Sobotnie spotkanie adwentowe dla seniorów rozpoczęło - jak zwykle - nabożeństwo podczas którego ks. Marcin przeprowadził rozważania na temat znaczenia pojęcia "pocieszenie".

Przyznam, że nabrało ono zupełnie innego znaczenia niż to, jakie dotychczas mu przypisywałam. Pocieszać to nie poklepywać i mówić "będzie lepiej". Pocieszać - to być wiernym w trudnej sytuacji, być "z" i "przy". A jeżeli słowem pocieszać - to Słowem Bożym.

 

A po nabożeństwie przeszliśmy do salki, gdzie - jak zwykle - poczuliśmy się zaskoczeni (a może czekaliśmy z niecierpliwością co będzie w tym roku - znając Gospodynię naszych spotkań) pomysłowością wystroju, programem i poczęstunkiem.

Śpiewaliśmy z całego serca kolędy z naszą Mariolą, p. Irenką-organistką i ks. Marcinem. Wspominali, żartowali, rozmawiali. Zasłuchaliśmy się w rozważaniu o Aniołach, które przygotowała p. Mariola.

A po posiłku - prezenty!!! 

W charakterze Anioła roznoszącego prezenty - Mirona. Rozmowy, żarty i radość towarzyszyły nam podczas spotkania. Rozstaliśmy się ciesząc na przeżywanie nadchodzących Świąt i jutrzejsze spotkanie podczas nabożeństwie w Trzecią Niedzielę Adwentu.

tekst i zdjęcia:
Boczarowie 

Plan nabożeństw

Od Redakcji

18. czerwca

Przedwakacyjne porządki

Sprawa pierwsza - to wrażenie pewnej niekonsekwencji, może nawet bałaganu, jakiego stałem się sprawcą zamieszczając materiały związane z Biegiem Charytatywnym. Zamieszczane, wraz z materiałami nt. Olimpiady na bieżąco, w pewnym momencie stały się niedostępne dla części zainteresowanych. A sprawa druga to nie dość wyraźna informacja o zmianie terminu Zakończenia Roku i związanego z nim pikniku parafialnego. W obu wypadkach przepraszam.

Więcej…