Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_OLIMPIADA.jpg

Aktualności

Koncert pastorałek i pieśni

26 grudnia - 15:30

 

Bożonarodzeniowy koncert pastorałek i pieśni Lutra w wykonaniu Jolanty Literskiej, który odbędzie się w przestrzeni Galerii Malarstwa Polskiego, to rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi.

Świąteczne utwory wykonane zostaną w otoczeniu najpiękniejszych dzieł polskiego malarstwa.

Wstęp na koncert: 10 zł
---
Jolanta Literska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, związana z Górnym Śląskiem i jego kręgiem kulturowym.

Ostatni projekt artystki „Jola Literska Protest Songs – Pieśni Lutra" miał swoją kameralną premierę podczas otwarcia wystawy poświęconej Matce Ewie w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach w marcu 2017 roku.Na grudzień 2017 zaplanowano premierę CD. Nowe interpretacje pieśni Lutra stylistycznie wpisują się w szeroko pojętą world music z elementami śląskiego folku i jazzu. Zespół dodaje do tradycyjnych linii melodycznych autorskie elementy improwizacji i transu.

Akompaniament: Tomasz Bienek

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…