Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Koncert pastorałek i pieśni

26 grudnia - 15:30

 

Bożonarodzeniowy koncert pastorałek i pieśni Lutra w wykonaniu Jolanty Literskiej, który odbędzie się w przestrzeni Galerii Malarstwa Polskiego, to rewelacyjny pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi.

Świąteczne utwory wykonane zostaną w otoczeniu najpiękniejszych dzieł polskiego malarstwa.

Wstęp na koncert: 10 zł
---
Jolanta Literska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, związana z Górnym Śląskiem i jego kręgiem kulturowym.

Ostatni projekt artystki „Jola Literska Protest Songs – Pieśni Lutra" miał swoją kameralną premierę podczas otwarcia wystawy poświęconej Matce Ewie w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach w marcu 2017 roku.Na grudzień 2017 zaplanowano premierę CD. Nowe interpretacje pieśni Lutra stylistycznie wpisują się w szeroko pojętą world music z elementami śląskiego folku i jazzu. Zespół dodaje do tradycyjnych linii melodycznych autorskie elementy improwizacji i transu.

Akompaniament: Tomasz Bienek

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

25. listopada

Zainteresowanie zamieszczonych w ostatnich dwóch wydaniach "Blogu redakcyjnego" linków było większe, niż mogłem przypuszczać. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale z linku do Przeglądu ewangelickiego 2.0 skorzystano ponad 200 razy (w parafii, w której jest trzystu kilkudziesięciu wiernych). Dlatego też postanowiłem udostępnić link do strony kolejnej.

Więcej…