Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Zgromadzenie parafialne

O tym jak było i o tym do czego zmierzamy ...

W niedzielę, 28 stycznia kolejne Zgromadzenie Parafialne - kolejne, bo rok to dwudziestyszósty od chwili, w której postanowiliśmy o budowie kościoła, dwudziesty drugi od erygowania naszej parafii jako mikołowskiego filiału i szósty od jej usamodzielnienia, który się zbiegł z formalnym zakończeniem budowy.

Podczas poprzedzającego Zgromadzenie nabożeństwa p. Barbara Kostrzewa zaprosiła - w imieniu chóru - na sobotnie spotkanie, a ks. Marcin Konieczny zaprezentował ulotkę, jaka dla odwiedzających nasz kościół zawiera skrócony opis nabożeństwa.

 

Po zakończeniu nabożeństwa, w dużo mniejszym gronie, mieliśmy możliwość wysłuchania sprawozdania Proboszcza:

 

(kliknij w zdjęcie, by powiększyć) 

Sprawozdanie uzupełnione zostało omówieniem finansów Parafii, co zilustrował na wykresach odpowiadający za finanse w Radzie Parafialnej Jarosław Kurowski, a co zrecenzowała, w imieniu Komisji Rewizyjnej Krystyna Kocjan.  

 

W końcowej części Zgromadzenia, w związku z kontynuacją wynajmowania części ogrodu parafialnego na rzecz pobliskiego przedszkola, umożliwieniem instalacji urządzeń nadawczych na wieży kościelnej, rozpoczęciem wynajmowania mieszkania w wieży oraz z działalnością parafialnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i do pielęgnacji chorego - podjęta została uchwała o rejestracji przez Parafię działalności gospodarczej.

a w ubiegłym roku: Spotkanie pomocnych 

    

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Mar 24 @10:30 -
3. Niedziela Pasyjna
Cz Mar 28 @17:00 -
Tygodniowe Nabożeństwo Pasyjne
N Mar 31 @10:30 -
4. Niedziela Pasyjna

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…