Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Ponad trzydzieści osób

... bawiło się podczas spotkania karnawałowego.

Rodzinne spotkania mają w naszej parafii długą tradycję. Tym razem do spotkań organizowanych przez członków parafialnego chóru na początek (a często na koniec kolejnego sezonu) doszło spotkanie szczególne. Po wieloletniej przerwie było to spotkanie karnawałowe.

Stałe punkty spotkań to krótka modlitwa poprowadzona przez ks. Koniecznego i poczęstunek w zupełnie nowym stylu. Przyznam, że nie jest łatwo mnie zaskoczyć, ale zorganizowanie szwedzkiego bufetu w miejsce roznoszonych posiłków było nie tylko pomysłem wspaniałym, ale zostało zorganizowane w sposób perfekcyjny. I pysznie i klasą.

Nie obyło się bez programu, przygotowanego i poprowadzonego przez Mariolę Fenger. Do prowadzonych przez nią brawurowo zupełnie serio zgadywanki i obowiązkowe kalambury - kolejne zaskoczenie. W znanym "warsztatowo" quizie obrazkowym prowadzonym przez jej męża, Romana, musieliśmy się wykazać znajomością Tychów. Konkurs był trudny, bo zostaliśmy zaskoczeni rozpoznawaniem poszczególnych obiektów na podstawie zdjęć lotniczych.

A oprócz tego wszystkiego, mimo, że stale w niemal niezmienionym gronie, mogliśmy z sobą pogadać, mogliśmy sobie poopowiadać, było fajnie.

zdjecia i tekst: SJB

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

4. października

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. Sprawdź najważniejsze terminy, informacje na temat, kto i jak może głosować oraz gdzie w Tychach znajdują się lokale wyborcze.

Wybory, 21 X

Warto sobie przypomnieć to wszystko, o czym lepiej wiedzieć. Choćby o tym, czy lokal wyborczy jest tam, gdzie zawsze - a jeżeli nie, to gdzie. O tym też, że możemy głosować tylko w miejscu zamieszkania i że w związku z tym, w niedzielę, musimy wcześniej wrócić z weekendowego wyjazdu. I - przede wszystkim - że wynik wyborów zależy wyłącznie od nas samych.

Więcej…