Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Tomasz Żółtko w podwójnej roli

Czwarte spotkanie mężczyzn Diecezji Katowickiej

Bardzo często możemy czytać relacje ze śniadań dla kobiet. Synodalna Komisja Ewangelizacyjno-Misyjna Diecezji Katowickiej próbuje coś z tym zrobić. aby zachęcić mężczyzn do takiej formy spotkań.

W sobotę, 14 kwietnia odbyło się już czwarte spotkanie w Chorzowie. Frekwencja ciągle pozostaje na poziomie 40 osób. z silną reprezentacją Opolszczyzny. Jak za każdym razem oprócz dobrego jedzenia mieliśmy gościa i to muzycznego.

 

Tomasz Żółtko rozpoczął recitalem, w którym zaprezentował kilka swoich nowych utworów i zakończył hitem wszechczasów czyli Po prostu z Jezusem żyć. 

Recital stanowił bardzo dobry wstęp do tematu jaki zadaliśmy Mu jako mówcy: Być mężczyzną i chrześcijaninem dzisiaj. Tomasz swój wykład oparł o tekst z Ewangelii Łukasza 10:25-37i zwrócił uwagę na trzy aspekty.

Pierwszy: Mężczyzna chrześcijanin zadaje sobie pytanie: co mam czynić, aby dostąpić żywota wiecznego? Drugi - to Boże oczekiwanie ,które się nie zmieniło: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej. A trzeci - to zmierzenie się z zagadnieniem A kto jest bliźnim moim?

Na koniec mówca podzielił się osobistym swiadectwem ze swoich koncertów co było mocnym akcentem, który pozostanie w pamięci tych, którzy tego słuchali.

Cieszymy się bo był to dobry czas i bardzo inspirujący. Mamy nadzieję że ta i inne formy pracy wsród mężczyzn bedą się rozwijać.

tekst: Roman Fenger - gościnnie
zdjęcia: Staniisław J.  Boczar

zob.  też: Być mężczyzną, chrześcijaninem dzisiaj 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

4. października

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. Sprawdź najważniejsze terminy, informacje na temat, kto i jak może głosować oraz gdzie w Tychach znajdują się lokale wyborcze.

Wybory, 21 X

Warto sobie przypomnieć to wszystko, o czym lepiej wiedzieć. Choćby o tym, czy lokal wyborczy jest tam, gdzie zawsze - a jeżeli nie, to gdzie. O tym też, że możemy głosować tylko w miejscu zamieszkania i że w związku z tym, w niedzielę, musimy wcześniej wrócić z weekendowego wyjazdu. I - przede wszystkim - że wynik wyborów zależy wyłącznie od nas samych.

Więcej…