Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_OLIMPIADA.jpg

Aktualności

Święto chórów w Kluczborku

Tak. 72. Zjazd Chórów Diecezji był rzeczywiście świętem.

Tym razem Diecezjalny Zjazd Chórów odbył się w Parafii pw Zbawiciela w Kluczborku. Uczestniczące w Zjeździe chóry zebrały się w pięknym, gotyckim kościele, o bogatej i dramatycznej historii i charakterystycznym wystroju wnętrza. 

Uczestników Zjazdu powitali ks bp Marian Niemiec oraz Proboszcz Parafii ks. Mateusz Łaciak.

Jak w poprzednich latach występy chórów zostały wplecione pomiędzy poszczególne części nabożeństwa.

Po rozdaniu dyplomów i wspólnym, pamiątkowym zdjęciu uczestnicy Zjazdu udali się na posiłek. Towarzysząca przez cały dzień piękna słoneczna pogoda wzmacniała radość ze wspólnego śpiewu na chwałę Bogu. Organizacja Zjazdu perfekcyjna, a atmosfera wspaniała. Dziękujemy.

Tyle najkrótszej relacji, której zabrakło w roboczej wersji materiału widocznej przez 12 godzin i do której zaglądnęły 23 osoby. Mam nadzieję, że zaglądną jeszcze raz jego pełnej, poprawionej wersji.

 

 

spotęgowanym wspólnie przeżywanym posiłkiem, rozmowami, i zabawą przy akompaniamencie orkiestry.  

Krystyna i Stanisław Boczar
zdjęcia: Stanisław J. Boczar

zob. też: @TVP.pl

oraz:

 

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…