Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_BIEG.jpg

Aktualności

Protestanci dla Rzeczypospolitej

Otwarta 26 kwietnia w Ostródzie

Wystawa zorganizowana w ramach obchodów  ramach V Dni Gizewiusza 

ze strony luteranie.pl

Wystawa składa się z dwóch części. Jedną z nich są plansze przygotowane przez Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury z Łodzi. Prezentują one sylwetki najbardziej znanych ewangelików od Jana Łaskiego po współczesność. Reprezentują oni przeróżne dziedziny życia społecznego.

Drugą częścią wystawy, pozyskaną dzięki uprzejmości Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, są pamiątki po ewangelickich kapelanach. W sposób szczególny uhonorowany został śp. ks. gen. Adam Pilch, któremu poświęcona jest odrębna gablota.

zob. więcej: @luteranie.pl

PS. Pomysł wystawy ciekawy i potrzebny. Szkoda, że jako czasowa wystawa Muzeum w Ostródzie nie będzie czynna w czasie wakacji. Może jednak warto rozważyć przeniesienie jej do kolejnej, kolejnych parafii, muzeów ...

SJB

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…