Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

sylwia.jpg

Aktualności

Protestanci dla Rzeczypospolitej

Otwarta 26 kwietnia w Ostródzie

Wystawa zorganizowana w ramach obchodów  ramach V Dni Gizewiusza 

ze strony luteranie.pl

Wystawa składa się z dwóch części. Jedną z nich są plansze przygotowane przez Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury z Łodzi. Prezentują one sylwetki najbardziej znanych ewangelików od Jana Łaskiego po współczesność. Reprezentują oni przeróżne dziedziny życia społecznego.

Drugą częścią wystawy, pozyskaną dzięki uprzejmości Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, są pamiątki po ewangelickich kapelanach. W sposób szczególny uhonorowany został śp. ks. gen. Adam Pilch, któremu poświęcona jest odrębna gablota.

zob. więcej: @luteranie.pl

PS. Pomysł wystawy ciekawy i potrzebny. Szkoda, że jako czasowa wystawa Muzeum w Ostródzie nie będzie czynna w czasie wakacji. Może jednak warto rozważyć przeniesienie jej do kolejnej, kolejnych parafii, muzeów ...

SJB

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

26. czerwca

Trudno mnie czymś zaskoczyć, a jednak ...

Jak co roku, przed wakacjami, robię - głównie dla siebie - coś na kształt remanentu. Przeglądam zamieszczone na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy informacje, zapowiedzi czy zacytowane z innych źródeł materiały. Przy tych ostatnich, zamieszczając, zawsze odczuwałem pewien niepokój. Przecież te materiały, dostępne na oficjalnej stronie internetowej Kościoła, nie mogą zainteresować - dodatkowo - na prowincjonalnej stronie parafialnej. I tu się pomyliłem i to bardzo.

Więcej…