Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Protestanci dla Rzeczypospolitej

Otwarta 26 kwietnia w Ostródzie

Wystawa zorganizowana w ramach obchodów  ramach V Dni Gizewiusza 

ze strony luteranie.pl

Wystawa składa się z dwóch części. Jedną z nich są plansze przygotowane przez Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury z Łodzi. Prezentują one sylwetki najbardziej znanych ewangelików od Jana Łaskiego po współczesność. Reprezentują oni przeróżne dziedziny życia społecznego.

Drugą częścią wystawy, pozyskaną dzięki uprzejmości Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, są pamiątki po ewangelickich kapelanach. W sposób szczególny uhonorowany został śp. ks. gen. Adam Pilch, któremu poświęcona jest odrębna gablota.

zob. więcej: @luteranie.pl

PS. Pomysł wystawy ciekawy i potrzebny. Szkoda, że jako czasowa wystawa Muzeum w Ostródzie nie będzie czynna w czasie wakacji. Może jednak warto rozważyć przeniesienie jej do kolejnej, kolejnych parafii, muzeów ...

SJB

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

3. luty

Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zaczął się, dla mnie, już w niedzielę, 13. stycznia gdy po niedzielnym nabożeństwie, przy wyjściu z kościoła, czekały dziewczyny z naszej parafii z charakterystycznymi puszkami. Ofiarodawcom rozdawały też czerwone, niewielkie  serduszka. Ja pierwsze z tegorocznych serduszek dostałem już dzień wcześniej płacąc za zakupy w kasie niedawno otwartego, pobliskiego, sieciowego sklepu. 

Dzień biegł sobie od wiadomości do wiadomości o rosnącym saldzie na koncie Wielkiej Orkiestry ...

Więcej…