Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Zaufanie czy zamartwianie ...

Refleksja po Drugim Śniadaniu

 Już drugi raz w naszej parafii odbyła się wiosenna edycja  ŚNIADANIA DLA KOBIET  Diecezji Katowickiej. Bardzo cieszyło nas to , że kościół wypełnił się po brzegi i trzeba było nawet  szukać wolnych miejsc.  Z wykładem na temat "Zaufanie czy zmartwienie" przyjechała do nas p. Lidia Czyż, która jednocześnie jako autorka poruszających książek podzieliła się refleksjami na temat ich pisania. Miałyśmy także okazję wysłuchania rozważania p. Haliny Pokorskiej, która mówiła nam na temat  wartości prawdziwej , żywej wody oraz bardzo wzruszającego świadectwa p. Bogusławy Melcer. O oprawę muzyczną zadbał zespół z Cieszyna.  Nad całością, jak zwykle czuwała p.  Mariola Fenger. Jako, że spotkanie to w nazwie ma śniadanie, było też coś dla naszego podniebienia. Pyszne kanapeczki i sałatki, a na deser ciasta i ciasteczka. Oczywiście wszystko to, jak i wspaniała dekorację stołów przygotowały panie z Tychów i Mikołowa. Trzeba też dodać , wiele pań , chcąc się włączyć w organizację imprezy przywoziły blaszki z własnoręcznie upieczonymi ciastami.

 

Jak zwykle był to dla mas wspaniały czas wspólnego przebywania, refleksji nad rozważanym Słowem Bożym. Każda z nas na pewno miała okazję do zrelaksowania się, wzbogacenia sie, spotkania znajomych, pośpiewania wspaniałych pieśni na chwałę Bożą. Jesteśmy wdzięczni, że mogłyśmy uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu.

tekst i zdjęcia:
Sylwia Adamus

zob. też: 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Mar 24 @10:30 -
3. Niedziela Pasyjna
Cz Mar 28 @17:00 -
Tygodniowe Nabożeństwo Pasyjne
N Mar 31 @10:30 -
4. Niedziela Pasyjna

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…