Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Szkółka na wycieczce

Na koniec roku szkolnego - wycieczka.

W dniu 02 czerwca odbyła się wycieczka dzieci ze szkółki niedzielnej wraz z rodzicami do Wisły Jawornika. Z naszych domów wyjechaliśmy około godziny 8:00 rano. Kiedy wszyscy dotarliśmy na miejsce zbiórki, o godzinie 9:30 wyruszyliśmy czarnym, a potem czerwonym szlakiem na górę Soszów. Po drodze podziwialiśmy piękno przyrody, jedliśmy pyszne poziomki, spotkaliśmy duże mrówki, śpiewaliśmy piosenki i rozmawialiśmy na różne tematy. Do schroniska przybyliśmy po 2 godzinach. Tam spędziliśmy czas słuchając krótkiego rozważania cioci Mariolki. Jedliśmy pyszne lody, opalając się i podziwiając widoki. Po godzinnym wypoczynku ruszyliśmy w dół niebieskim, a potem zielonym szlakiem w stronę domu parafialnego w Jaworniku.

W czasie kiedy Panie kucharki przygotowywały kiełbaski, braliśmy udział w kalamburach oraz rebusach ze znajomości historii i postaci biblijnych. Obie drużyny wykazały się bardzo dobrą znajomością Biblii i otrzymały słodkie nagrody. Wśród nas była solenizantka Blanka, która poczęstowała nas cukierkami. W prezencie zaśpiewaliśmy jej i naszą ulubioną pieśń pt.: "Głowa, ramiona, nogi, stopy należą do Jezusa". Po poczęstunku rodzice i dzieci wzięli udział wspólnej zabawie, po której mino zmęczenia wszyscy mieli uśmiechnięte buzie . Bawiliśmy się do godziny 16:00, a potem przyszedł czas na powrót do domu. Był to dla nas błogosławiony dzień pełen radości, rozmów, zabawy, a także wysiłku fizycznego. Chętnych zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

LK

 

fot. Remigiusz Żukowski
i inni

zob. też: Na zakończenie roku niedzielnej szkółki ...

Plan nabożeństw

Od Redakcji

18. czerwca

Przedwakacyjne porządki

Sprawa pierwsza - to wrażenie pewnej niekonsekwencji, może nawet bałaganu, jakiego stałem się sprawcą zamieszczając materiały związane z Biegiem Charytatywnym. Zamieszczane, wraz z materiałami nt. Olimpiady na bieżąco, w pewnym momencie stały się niedostępne dla części zainteresowanych. A sprawa druga to nie dość wyraźna informacja o zmianie terminu Zakończenia Roku i związanego z nim pikniku parafialnego. W obu wypadkach przepraszam.

Więcej…