Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Jeszcze o Biegu Charytatywnym

31 maja

W czwartek 31 maja odbył się IV Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. Poprzednie edycje tego biegu kończyły się wręczeniem symbolicznego czeku, na którym wypisana była kwota zebranych pieniędzy rodzicom chorych dzieci. W tym roku, nie mogliśmy tego uczynić, gdyż Lenki dla , której biegliśmy i jej mamy, nie było z nami.

 

Od prawie pół roku dziewczynka przebywa w Wiedniu i tam w klinice dziecięcej jest leczona. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na konto fundacji, która zajmuje się wspieraniem Lenki w chorobie. Jednak w ubiegłą niedzielę pojawił się w naszym kościele dziadek Lenki, na ręce, którego daliśmy symboliczny czek i tradycyjnie też specjalnie zrobionego przez parafiankę anioła, oczywiście Anioła Lenki.

Dzięki facebookowi i stronie Uratujmy Lenkę mieliśmy kontakt z mamą dziewczynki. Wysłaliśmy jej zdjęcie anioła i czeku oraz link do filmiku o biegu. Oczywiście otrzymaliśmy w odpowiedzi podziękowanie, a na stronie Uratujmy Lenkę też ukazał się post z naszym filmikiem.

Sylwia Adamus

zob. też:

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Lut 24 @10:30 -
2. Nedziela przed Postem (Sexagesimae)
N Mar 03 @10:30 -
Niedziela Przedpostna (Estomihi)
Śr Mar 06 @17:00 -
Środa Popielcowa

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…