Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Jeszcze o Biegu Charytatywnym

31 maja

W czwartek 31 maja odbył się IV Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. Poprzednie edycje tego biegu kończyły się wręczeniem symbolicznego czeku, na którym wypisana była kwota zebranych pieniędzy rodzicom chorych dzieci. W tym roku, nie mogliśmy tego uczynić, gdyż Lenki dla , której biegliśmy i jej mamy, nie było z nami.

 

Od prawie pół roku dziewczynka przebywa w Wiedniu i tam w klinice dziecięcej jest leczona. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na konto fundacji, która zajmuje się wspieraniem Lenki w chorobie. Jednak w ubiegłą niedzielę pojawił się w naszym kościele dziadek Lenki, na ręce, którego daliśmy symboliczny czek i tradycyjnie też specjalnie zrobionego przez parafiankę anioła, oczywiście Anioła Lenki.

Dzięki facebookowi i stronie Uratujmy Lenkę mieliśmy kontakt z mamą dziewczynki. Wysłaliśmy jej zdjęcie anioła i czeku oraz link do filmiku o biegu. Oczywiście otrzymaliśmy w odpowiedzi podziękowanie, a na stronie Uratujmy Lenkę też ukazał się post z naszym filmikiem.

Sylwia Adamus

zob. też:

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

25. listopada

Zainteresowanie zamieszczonych w ostatnich dwóch wydaniach "Blogu redakcyjnego" linków było większe, niż mogłem przypuszczać. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale z linku do Przeglądu ewangelickiego 2.0 skorzystano ponad 200 razy (w parafii, w której jest trzystu kilkudziesięciu wiernych). Dlatego też postanowiłem udostępnić link do strony kolejnej.

Więcej…