Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Jeszcze o Biegu Charytatywnym

31 maja

W czwartek 31 maja odbył się IV Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. Poprzednie edycje tego biegu kończyły się wręczeniem symbolicznego czeku, na którym wypisana była kwota zebranych pieniędzy rodzicom chorych dzieci. W tym roku, nie mogliśmy tego uczynić, gdyż Lenki dla , której biegliśmy i jej mamy, nie było z nami.

 

Od prawie pół roku dziewczynka przebywa w Wiedniu i tam w klinice dziecięcej jest leczona. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na konto fundacji, która zajmuje się wspieraniem Lenki w chorobie. Jednak w ubiegłą niedzielę pojawił się w naszym kościele dziadek Lenki, na ręce, którego daliśmy symboliczny czek i tradycyjnie też specjalnie zrobionego przez parafiankę anioła, oczywiście Anioła Lenki.

Dzięki facebookowi i stronie Uratujmy Lenkę mieliśmy kontakt z mamą dziewczynki. Wysłaliśmy jej zdjęcie anioła i czeku oraz link do filmiku o biegu. Oczywiście otrzymaliśmy w odpowiedzi podziękowanie, a na stronie Uratujmy Lenkę też ukazał się post z naszym filmikiem.

Sylwia Adamus

zob. też:

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

4. października

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. Sprawdź najważniejsze terminy, informacje na temat, kto i jak może głosować oraz gdzie w Tychach znajdują się lokale wyborcze.

Wybory, 21 X

Warto sobie przypomnieć to wszystko, o czym lepiej wiedzieć. Choćby o tym, czy lokal wyborczy jest tam, gdzie zawsze - a jeżeli nie, to gdzie. O tym też, że możemy głosować tylko w miejscu zamieszkania i że w związku z tym, w niedzielę, musimy wcześniej wrócić z weekendowego wyjazdu. I - przede wszystkim - że wynik wyborów zależy wyłącznie od nas samych.

Więcej…