Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Znaki pokoju i pojednania

Zasadzenie jabłoni w Jaworze

z @luteranie.pl

Podczas uroczystości 500 lat Reformacji na Śląsku zasadzono w Nowym Kościele – miejscu odprawienia pierwszego ewangelickiego nabożeństwa na Dolnym Śląsku – dwie jabłonki jako znak pokoju i pojednania pomiędzy Polską a Niemcami.

Drzewka mają niezwykłą historię. Sadzonki tego rodzaju zostały wyhodowane z pestek przez ks. Korbiniana Aignera – więźnia obozu koncentracyjnego w Dachau. Jabłoń, wyhodowana z sadzonki ks. Korbiana jest zasadzona na obszarze kliniki psychiatrycznej w Dortmundzie – Aplerbeck, która opiekowała się więźniami obozów koncentracyjnych i we współpracy z miastem Dortmund pielęgnuje pamięć o tych strasznych wydarzeniach.

...

Ks. Hölscher ... zakończył swoje przemówienie dwoma cytatami:

Ks. Marcina Lutra: „Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni".

Ślązaka z urodzenia: ks. Dietricha Bonhoeffera: „Jeżeli jutro, być może, nadejdzie dzień sądu ostatecznego, porzucimy chętnie naszą pracę dla lepszej przyszłości – wtedy, ale nie przedtem".

zob. cały materiał

 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

4. października

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. Sprawdź najważniejsze terminy, informacje na temat, kto i jak może głosować oraz gdzie w Tychach znajdują się lokale wyborcze.

Wybory, 21 X

Warto sobie przypomnieć to wszystko, o czym lepiej wiedzieć. Choćby o tym, czy lokal wyborczy jest tam, gdzie zawsze - a jeżeli nie, to gdzie. O tym też, że możemy głosować tylko w miejscu zamieszkania i że w związku z tym, w niedzielę, musimy wcześniej wrócić z weekendowego wyjazdu. I - przede wszystkim - że wynik wyborów zależy wyłącznie od nas samych.

Więcej…