Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

Znaki pokoju i pojednania

Zasadzenie jabłoni w Jaworze

z @luteranie.pl

Podczas uroczystości 500 lat Reformacji na Śląsku zasadzono w Nowym Kościele – miejscu odprawienia pierwszego ewangelickiego nabożeństwa na Dolnym Śląsku – dwie jabłonki jako znak pokoju i pojednania pomiędzy Polską a Niemcami.

Drzewka mają niezwykłą historię. Sadzonki tego rodzaju zostały wyhodowane z pestek przez ks. Korbiniana Aignera – więźnia obozu koncentracyjnego w Dachau. Jabłoń, wyhodowana z sadzonki ks. Korbiana jest zasadzona na obszarze kliniki psychiatrycznej w Dortmundzie – Aplerbeck, która opiekowała się więźniami obozów koncentracyjnych i we współpracy z miastem Dortmund pielęgnuje pamięć o tych strasznych wydarzeniach.

...

Ks. Hölscher ... zakończył swoje przemówienie dwoma cytatami:

Ks. Marcina Lutra: „Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni".

Ślązaka z urodzenia: ks. Dietricha Bonhoeffera: „Jeżeli jutro, być może, nadejdzie dzień sądu ostatecznego, porzucimy chętnie naszą pracę dla lepszej przyszłości – wtedy, ale nie przedtem".

zob. cały materiał

 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Lut 24 @10:30 -
2. Nedziela przed Postem (Sexagesimae)
N Mar 03 @10:30 -
Niedziela Przedpostna (Estomihi)
Śr Mar 06 @17:00 -
Środa Popielcowa

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…