Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Ważne, byśmy byli razem ...

... byśmy czuli, że jesteśmy razem

Wspólnota. Jedyny sposób, by ograniczenia nakładane na nas, nie powodowały w nas uczucia osamotnienia. Chaos informacyjny, zalew informacji o sprzecznych, często wykluczających się wzajemnie decyzjach, decyzje podejmowane nocą ...

Lecz nie musimy się czuć bezbronni, osamotnieni, bowiem otaczają nas ludzie nam bliscy - często nawet nie wiemy ile osób z troską interesuje się potrzebami każdego z nas, zwłaszcza tych starszych - ale też tych, których dosięgły jakieś zdarzenia losowe: choroba, wypadek, czy - choćby - gorszy nastrój. Tworzymy wspólnotę. Wspólnotę ludzi bliskich przez wiarę i dzięki wierze.

To dlatego, by stworzyć miejsce, więcej: miejsce i czas wspólnego przebywania w wierze spontanicznie zebrana ekipa młodych ludzi przeprowadziła pierwszą transmisję on-line z nabożeństwa w naszym tyskim kościele. To nic, że co niedzielę możemy sobie wybrać jedną z kilkudziesięciu transmisji z różnych ewangelickich kościołów w Polsce. To nic, że od wielu miesięcy możemy przywołać i odtworzyć sobie dowolne kazanie z dowolnej niedzieli.

Bezpośrednia transmisja pozwala nam tworzyć wspólnotę wiernych bez względu na to, czy znajdujemy się wśród trzydziestki osób zgromadzonych w kościele - czy jesteśmy w naszych domach. Jesteśmy wtedy RAZEM w modlitwie, śpiewie, w niedzielnym rozważaniu.

W przedostatnią niedzielę Roku Kościelnego, nasz Proboszcz, ks. Marcin Konieczny, mówił od ołtarza z jakimi trudnościami musieli się zmierzyć ci młodzi ludzie, którzy wykorzystując prywatny, często wypożyczony na jeden raz, sprzęt - przeprowadzili pierwszą, bezpośrednią, transmisję nabożeństwa z naszego, tyskiego, kościoła.

Kilka godzin później, jedna z parafianek, zaproponowała zorganizowanie zbiórki pieniędzy

Dziś po raz pierwszy można było obejrzeć nabożeństwo transmitowane z PEA w Tychach. Było pięknie! Udało się! Wiele ludzi mogło skorzystać z takiego sposobu udziału w nabożeństwie. Ale jak usłyszeliśmy, było to: "jak jazda maluchem po autostradzie". A użyty sprzęt w większości należał do prywatnych osób. A gdyby tak zmienić samochód? Gdyby kupić sprzęt należący do parafii, który można by używać zawsze, niezależnie od dostępności osób, które pożyczają swoje materiały?

https://zrzutka.pl/c3tnvx

Transmisja nabożeństw on-line, wymaga nakładów: osobowych, czasowych oraz finansowych. I być może chcesz się dołączyć do tego dzieła, ale nie wiesz jak. Boisz się, że nie masz talentu, umiejętności, czasu, czy może jesteś chory/a i nie chcesz pojawiać się w kościele. Nie szkodzi! Wsparcie finansowe tego projektu, również jest służbą! 6 000 PLN nie pokrywa w całości kosztów przygotowania i wykonania cotygodniowej transmisji on-line, ale jest dobrym początkiem. Niezależnie, czy możesz wesprzeć ten projekt 1 złotówką, 10 zł czy 50 zł, za każdy dar będziemy wdzięczni i niech Bóg Ci błogosławi.

Jeśli masz więcej pytań, to skieruj je do księdza Marcina Koniecznego tel. +48 506-431-796.

Pierwsza transmisja z dnia 15.11.2020: @youtube.com

>>> NA SKRÓTY

KORONOWIRUS - nabożeństwa

Osoby obecne w kościele proszę o dezynfekowanie rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła, zachowanie wymaganych odległości przy zajmowaniu miejsc oraz zgodnie z odpowiednimi Rozporządzeniami RM bezwzględne osłanianie nosa i ust podczas całego nabożeństwa. Z tego obowiązku zwolnione są, oprócz młodszych dzieci, osoby posiadające zaświadczenie lekarskie.

Zamiar wzięcia udziału w nabożeństwie proszę zgłaszać telefonicznie +48 506-431-796.

Stałe spotkania

W związku z ograniczeniami obowiązującymi w czasie zagrożenia epidemią wszystkie zajęcia i spotkania są zawieszone do odwołania. Spotkania i zajęcia zapowiadane każdorazowo w ogłoszeniach parafialnych odbywają się ONLINE.

NIEDZIELA

  • 10:30 - Szkółka niedzielna

PONIEDZIAŁEK 

ŚRODA

  • 16:30 - Koło Pań (zwykle środa po 15. tym)
  • 18:00 - spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem

CZWARTEK

  • 17:30 - próba chóru parafialnego

PIĄTEK

  • 17:15 - lekcje konfirmantów
  • 18:15 - spotkanie młodzieży

SOBOTA

  • prace porządkowe - po każdorazowym ogłoszeniu

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

KORONAWIRUS - gdy potrzebna pomoc ...

Gdy potrzebna pomoc, każdego rodzaju, w zakupach, wyprowadzeniu psa, czy chcesz z kimś pogadać - zadzwoń, a skontaktują Cię z odpowiednią osobą: tel: +48 506-431-796

Pamiętaj też o Tyskiej Srebrnej Linii dla Seniora 793-516-516

Archiwum transmisji nabożeństw oraz kazań

zob. więcej: Archiwum transmisji nabożeństw oraz kazań

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003

       0000 0023

      2147 0001

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

31. grudnia

Piękna i mądra modlitwa na zakończenie roku

Więcej…

strona znajduje się na serwerach