Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

17. lipca

Odwiedzajmy leśne kościoły

Co roku, z bardzo umiarkowanym powodzeniem, próbuję zainteresować odwiedzaniem miejsc, które w czasach kontrreformacji stanowiły dla ewangelików miejsca konspiracyjnych nabożeństw.

Miejsca te są dostępne przez cały rok, niektóre są odwiedzane częściej, inne rzadziej. Częściej odwiedzają je ... Czesi - przynajmniej ci, którzy swoje odwiedziny w portalu geocaching.pl, portalu dla lubiących wędrówki. 

Z blisko dziesięciu znanych miejsc w Beskidach pod koniec wakacji przewidziano cztery nabożeństwa - jedno z nich jest po czeskiej stronie, już 12 sierpnia - trzy po polskiej. 

Dwa z nich w czasie organizowanych przez naszą parafię Bible English Week - jedno bezpośrednio po zakończeniu obozu rekreacyjno-kondycyjnego Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. A tak, poza możliwością udziału w dorocznych nabożeństwach, cztery z tych miejsc są w odległości spaceru w góry z Ustronia lub z Wisły.

 

 

zob. więcej: >>>

zob. też: National Geographic Traveller

SJB

 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Lut 24 @10:30 -
2. Nedziela przed Postem (Sexagesimae)
N Mar 03 @10:30 -
Niedziela Przedpostna (Estomihi)
Śr Mar 06 @17:00 -
Środa Popielcowa

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…