Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

17. lipca

Odwiedzajmy leśne kościoły

Co roku, z bardzo umiarkowanym powodzeniem, próbuję zainteresować odwiedzaniem miejsc, które w czasach kontrreformacji stanowiły dla ewangelików miejsca konspiracyjnych nabożeństw.

Miejsca te są dostępne przez cały rok, niektóre są odwiedzane częściej, inne rzadziej. Częściej odwiedzają je ... Czesi - przynajmniej ci, którzy swoje odwiedziny w portalu geocaching.pl, portalu dla lubiących wędrówki. 

Z blisko dziesięciu znanych miejsc w Beskidach pod koniec wakacji przewidziano cztery nabożeństwa - jedno z nich jest po czeskiej stronie, już 12 sierpnia - trzy po polskiej. 

Dwa z nich w czasie organizowanych przez naszą parafię Bible English Week - jedno bezpośrednio po zakończeniu obozu rekreacyjno-kondycyjnego Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. A tak, poza możliwością udziału w dorocznych nabożeństwach, cztery z tych miejsc są w odległości spaceru w góry z Ustronia lub z Wisły.

 

 

zob. więcej: >>>

zob. też: National Geographic Traveller

SJB

 

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

4. października

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. Sprawdź najważniejsze terminy, informacje na temat, kto i jak może głosować oraz gdzie w Tychach znajdują się lokale wyborcze.

Wybory, 21 X

Warto sobie przypomnieć to wszystko, o czym lepiej wiedzieć. Choćby o tym, czy lokal wyborczy jest tam, gdzie zawsze - a jeżeli nie, to gdzie. O tym też, że możemy głosować tylko w miejscu zamieszkania i że w związku z tym, w niedzielę, musimy wcześniej wrócić z weekendowego wyjazdu. I - przede wszystkim - że wynik wyborów zależy wyłącznie od nas samych.

Więcej…