Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

17. lipca

Odwiedzajmy leśne kościoły

Co roku, z bardzo umiarkowanym powodzeniem, próbuję zainteresować odwiedzaniem miejsc, które w czasach kontrreformacji stanowiły dla ewangelików miejsca konspiracyjnych nabożeństw.

Miejsca te są dostępne przez cały rok, niektóre są odwiedzane częściej, inne rzadziej. Częściej odwiedzają je ... Czesi - przynajmniej ci, którzy swoje odwiedziny w portalu geocaching.pl, portalu dla lubiących wędrówki. 

Z blisko dziesięciu znanych miejsc w Beskidach pod koniec wakacji przewidziano cztery nabożeństwa - jedno z nich jest po czeskiej stronie, już 12 sierpnia - trzy po polskiej. 

Dwa z nich w czasie organizowanych przez naszą parafię Bible English Week - jedno bezpośrednio po zakończeniu obozu rekreacyjno-kondycyjnego Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. A tak, poza możliwością udziału w dorocznych nabożeństwach, cztery z tych miejsc są w odległości spaceru w góry z Ustronia lub z Wisły.

 

 

zob. więcej: >>>

zob. też: National Geographic Traveller

SJB

 

... na skróty >>>

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

25. listopada

Zainteresowanie zamieszczonych w ostatnich dwóch wydaniach "Blogu redakcyjnego" linków było większe, niż mogłem przypuszczać. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale z linku do Przeglądu ewangelickiego 2.0 skorzystano ponad 200 razy (w parafii, w której jest trzystu kilkudziesięciu wiernych). Dlatego też postanowiłem udostępnić link do strony kolejnej.

Więcej…