Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

27. września

Daj szansę ...

Długo się zastanawiałem nad tym, czy mogę połączyć z sobą dwie sprawy - wielką, powiedziałbym nawet związaną z pewnym rodzajem heroizmu: oddać komuś część siebie. Bycie krwiodawcą, dawcą szpiku, dawcą organów ... I drobną, o której będzie na końcu.

Pozornie nic nie tracimy, ale ilu jest między nami krwiodawców, osób zarejestrowanych jako dawcy szpiku ... Ilu z nas nosi przy sobie kartkę zezwalającą na pobranie naszych organów gdy za sprawą jakiegoś zdarzenia, które wcale niczego takiego nie zapowiadało, bez żadnych dodatkowych formalności - bo czas się liczy - będziemy mogli komuś pomóc. Bez wyzwalania dodatkowych emocji, u naszych zaskoczonych nieodwracalnością zdarzenia, bliskich - być dla kogoś użytecznym. Chciałem powiedzieć przyjść z pomocą, ale jakoś dziwnie mi to zabrzmiało. Przyjść... Bo warto mieć szansę i warto pomagać.

A sprawa drobna związana jest z prowadzeniem przeze mnie naszej parafialnej strony internetowej. Jest to zresztą sprawa wszystkich prowadzących takie strony - czy to parafialne, czy jakiekolwiek inne. Strony takie mają sens, wierzcie mi, naprawdę tylko wtedy mają sens, gdy zawierają, z wystarczającym wyprzedzeniem, informacje o WSZYSTKICH wydarzeniach. Tych małych i tych dużych. WSZYSTKICH. 

.... (po kilku dniach trochę wymazałem)

Stanisław J. Boczar

A o czym tu jeszcze pisałem:
zobacz 14. września

   

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

Od Redakcji

4. października

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 roku. Sprawdź najważniejsze terminy, informacje na temat, kto i jak może głosować oraz gdzie w Tychach znajdują się lokale wyborcze.

Wybory, 21 X

Warto sobie przypomnieć to wszystko, o czym lepiej wiedzieć. Choćby o tym, czy lokal wyborczy jest tam, gdzie zawsze - a jeżeli nie, to gdzie. O tym też, że możemy głosować tylko w miejscu zamieszkania i że w związku z tym, w niedzielę, musimy wcześniej wrócić z weekendowego wyjazdu. I - przede wszystkim - że wynik wyborów zależy wyłącznie od nas samych.

Więcej…