Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Aktualności

6. stycznia

Mało kto wie, że w naszym mieście uważanym przez całe lata za "miasto młodych", ba, przez długie lata używano nawet nazwy "Nowe Tychy" co czwarty mieszkaniec ma więcej niż sześćdziesiąt lat. 

O różnych działaniach podejmowanych nie tylko przez Urząd Miasta, ale też przez nas samych, mieszkańców miasta, wiemy tyle ile wiemy. Jedni więcej - inni nawet się nad tym nie zastanawiają. Do takich "przedsiewzięć" z których warto korzystać należy karta "aktywni60plus" i różne zniżki i udogodnienia związane z jej wykorzystywaniem.  

Pomijam promocję, jaka pozwalała skorzystać z Parku Wodnego, gdzie posiadając kartę "aktywni60plus można było, wykupując po obniżonej cenie jedną godzinę korzystania z większości atrakcji - drugą godzinę dostawało się "za darmo". Pisałem o tym w innym miejscu.

Posiadając kartę "aktywni60plus" mozna skorzystać z różnych zniżek oferowanych przez ponad dziewięćdziesiąt instytucji i organizacji w zakresie

  • edukacji (szkoły językowe i tłumaczenia),
  • gastronomii, 
  • kultury (m. in. Teatra Mały, Miejskie Centrum Kultury czy Muzeum Miejskie),
  • sportu (Park Wodny i kryta pływalnia),
  • różnego rodzaju usług (fotograficzne, jubilerskie, komputerowe, kosmetyka, fryzjerskie, stomatologiczne i inne),
  • doradztwo podatkowe i prawne
  • w zakresie turystyki (sanatoria i pensjonaty m. in. w Ustroniu, Swoszowicach, Połczynie, Świeradowie Zdroju, Ustroniu Morskim, Łebie a nawet w Milówce)

zob. zestawienie: @aktywni60plus.umtychy.pl
i  aktywni60plus */

Jeszcze jesienią, na kilka dni przed wyborami samorządowymi, nasze miasto wygrało plebiscyt czytelników Gazety Wyborczej "miasto życzliwe seniorom".

zob. więcej: Czytelnicy wybrali miasta najbardziej życzliwe seniorom

zob. poprzednie wydania
blogu redakcyjnego:
25. listopada

*/ plik "Spis firm 29.10.2018,docx"  otrzymałem w mailu Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta w Tychach z dnia 10 stycznia 2019 i został przetworzony bez wprowadzania jakichkolwiek zmian do nieedytowalnej postaci pliku w formacie jpg.

... na skróty >>>

Plan nabożeństw

N Mar 24 @10:30 -
3. Niedziela Pasyjna
Cz Mar 28 @17:00 -
Tygodniowe Nabożeństwo Pasyjne
N Mar 31 @10:30 -
4. Niedziela Pasyjna

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

21. luty

Drugi numer Przeglądu ewangelickiego 2.0, przygotowany pod przewodnictwem redaktor naczelnej – dr Małgorzaty Grzywacz, podobnie, jak pierwszy, wart jest lektury, skupienia uwagi na jego zawartości, zaprezentowanych refleksjach i tematach.

Więcej…