Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

11. marzec

Epidemia, z którą mamy do czynienia, dotyczy każdego z nas. Wszyscy powinniśmy się teraz skupić na tym, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.


Ograniczanie zasięgu epidemii to nasz egzamin z obywatelskiej odpowiedzialności.
 

Każdy na swój sposób - zarówno gdy zrezygnujemy z pójścia w miejsca, w których może przebywać wiele osób, jak gdy przy gorączce weźmiemy zwolnienie z pracy. Tak, my sami, przyjmijmy odpowiedzialność nie tylko za siebie i swoich bliskich, ale tez za naszych przyjaciół, znajomych, za nas jako społeczeństwo.  Musimy ograniczyć kontakty z innymi ludźmi do minimum i to tym bardziej im Ci ludzie z którymi mamy kontakty są starsi. Tylko w ten sposób możemy zmniejszyć ewentualność zachorowania i tylko w ten sposób możemy się przyczynić do ograniczenia zasięgu epidemii.

Od ponad pół wieku omijały nas sytuacje rzeczywiście poważne. Ograniczmy więc kontakty między sobą i stosujmy się do zaleceń tych, którzy wiedzą więcej niż my sami oraz zorganizujmy pomoc dla najbardziej zagrożonych. Dla zdrowych osób w wieku poniżej 50 lat, wirus raczej nie jest zabójczy - wskaźnik śmiertelności jest tylko trochę wyższy niż przy zachorowaniach na grypę. Ale wśród nas żyją przecież osoby starsze, schorowane. W ich przypadku wskaźnik śmiertelności przy zarażeniu koronawirusem rośnie kilkukrotnie Ty, nawet jeśli się zakazisz, możesz tego nawet nie zauważyć. U niektórych osób wirus nie daje żadnych objawów. Nie myślisz o sobie, pomyśl o swojej matce, dziadku czy schorowanej cioci.

sjb 

> > > kliknij > > >

na podstawie strony 
Głównego Inspektora Sanitarnego

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, przestrzegajmy zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosujmy się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

  • unikajmy uczestniczenia w imprezach masowych oraz podróżówania środkami transportu publicznego - starajmy się zachować bezpieczną odległość od innych osób
  • myjmy ręce, wystarczy zwykłym mydłem lub detergentem, 
  • odkażajmy powierzchnie z którymi mogły mieć kontakt inne osoby

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Korzystajmy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Otoczmy szczególną opieką osoby starsze i inne osoby o obniżonej odporności. Nie pozostawiajmy ich bez pomocy w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.

Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce.

> > > kliknij > > >

 

> > > kliknij > > >

zob. poprzednie wydania
blogu redakcyjnego: 1. marzec

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

W związku z TRWANIEM stanu zagrożenia epidemicznego odwołane są NADAL wszystkie zajęcia z wyjątkiem sobotniego sprzątania. WAKACJE

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

31. maja

Po kilkunastu tygodniach

Gdy w połowie marca żegnaliśmy się przy wyjściu z kościoła nikt nie przypuszczał, że kolejny raz spotkamy się po tak długiej przerwie.

kliknij > > >

Więcej…

strona znajduje się na serwerach