Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Ogłoszenie parafialne na czas zagrożenia epidemią

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszej parafii odwołane są: nabożeństwa niedzielne, pasyjne, lekcje religii i szkółki niedzielne oraz wszelkie parafialne spotkania. 

proboszcz ks. Marcin Konieczny tel:506-431-796 zob. więcej >>> 

29 III - 13:00 - niedzielne nabożeństwo TVP3 oraz inne nabożeństwa na kanałach RTV i internetowych

W każdą niedzielę, o godz. 13:00 niedzielne nabożeństwo z jednego z luterańskich kościołów, a za pośrednictwem internetu:

Poniżej lista parafii, które prowadzą transmisje poprzez strony internetowe lub profile na Youtube i Facebook

Są również parafie, które udostępniają nagrania nabożeństw:

zob. też @luteranie.pl

Jak nie stracić 1% rocznego podatku - warto zdecydować komu ten procent przekazać

Dlaczego warto złożyć oświadczenie PIT-OP

W poprzednich latach, jeśli dostałeś od organu rentowego rozliczenie na formularzu PIT-40A i chciałeś przekazać 1% podatku, musiałeś wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy złożyć krótkie oświadczenie PIT-OP. Oszczędzisz czas i zmniejszysz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji PIT-40A od organu rentowego czy błędów rachunkowych. W oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego tej organizacji pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% swojego podatku. I tyle — resztę za ciebie zrobi urząd skarbowy. (czysty druk PIT-OP do wydrukowania i wypełnienia) - (przykładowo wypełniony druk PIT-OP)

Kto może złożyć oświadczenie PIT-OP

Możesz przekazać 1% podatku dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego (OPP) za pomocą formularza PIT-OP, jeśli:

  • jesteś emerytem lub rencistą, dostałeś od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A za 2019 r.,
  • nie uzyskałeś w 2019 r. innych dochodów, które powinieneś wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36.

Kiedy złożyć oświadczenie PIT-OP

Od 1 stycznia do 30 kwietnia 2020 r.

BEZPIECZNI w domu, SOLIDARNI w bloku, OSTROŻNI poza domem

plakat bezpieczni w domu - w trosce o siebie i innych nie wychodź z domu, jeśli to nie jest konieczne plakat bezpieczni w domu - w trosce o siebie i innych nie wychodź z domu, jeśli to nie jest konieczne plakat bezpieczni w domu - w trosce o siebie i innych nie wychodź z domu, jeśli to nie jest konieczne

... dla tych co się uczą

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

11. marzec

Epidemia, z którą mamy do czynienia, dotyczy każdego z nas. Wszyscy powinniśmy się teraz skupić na tym, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.


Ograniczanie zasięgu epidemii to nasz egzamin z obywatelskiej odpowiedzialności.
 

Każdy na swój sposób - zarówno gdy zrezygnujemy z pójścia w miejsca, w których może przebywać wiele osób, jak gdy przy gorączce weźmiemy zwolnienie z pracy. Tak, my sami, przyjmijmy odpowiedzialność nie tylko za siebie i swoich bliskich, ale tez za naszych przyjaciół, znajomych, za nas jako społeczeństwo.  Musimy ograniczyć kontakty z innymi ludźmi do minimum i to tym bardziej im Ci ludzie z którymi mamy kontakty są starsi. Tylko w ten sposób możemy zmniejszyć ewentualność zachorowania i tylko w ten sposób możemy się przyczynić do ograniczenia zasięgu epidemii.

Od ponad pół wieku omijały nas sytuacje rzeczywiście poważne. Ograniczmy więc kontakty między sobą i stosujmy się do zaleceń tych, którzy wiedzą więcej niż my sami oraz zorganizujmy pomoc dla najbardziej zagrożonych. Dla zdrowych osób w wieku poniżej 50 lat, wirus raczej nie jest zabójczy - wskaźnik śmiertelności jest tylko trochę wyższy niż przy zachorowaniach na grypę. Ale wśród nas żyją przecież osoby starsze, schorowane. W ich przypadku wskaźnik śmiertelności przy zarażeniu koronawirusem rośnie kilkukrotnie Ty, nawet jeśli się zakazisz, możesz tego nawet nie zauważyć. U niektórych osób wirus nie daje żadnych objawów. Nie myślisz o sobie, pomyśl o swojej matce, dziadku czy schorowanej cioci.

sjb 

> > > kliknij > > >

na podstawie strony 
Głównego Inspektora Sanitarnego

W trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, przestrzegajmy zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosujmy się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

  • unikajmy uczestniczenia w imprezach masowych oraz podróżówania środkami transportu publicznego - starajmy się zachować bezpieczną odległość od innych osób
  • myjmy ręce, wystarczy zwykłym mydłem lub detergentem, 
  • odkażajmy powierzchnie z którymi mogły mieć kontakt inne osoby

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Korzystajmy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Otoczmy szczególną opieką osoby starsze i inne osoby o obniżonej odporności. Nie pozostawiajmy ich bez pomocy w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.

Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce.

> > > kliknij > > >

 

> > > kliknij > > >

zob. poprzednie wydania
blogu redakcyjnego: 1. marzec

>>> NA SKRÓTY

01 Stałe spotkania

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszej parafii odwołane są: nabożeństwa niedzielne, pasyjne, lekcje religii i szkółki niedzielne oraz wszelkie parafialne spotkania.  

02 Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

03 Tyski Ewangelik

Tyski Ewangelik - wydania archiwalne 

04 >>> Biblia na co dzień

05 Parafianie

06 Sami o sobie

07 Młodzi luteranie

<

08 Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

09 Duszpasterstwo dorosłych

10 >>> kultura.tychy.pl

11 Informacje kancelaryjne

12 Wydawnictwa

Transmisje nabożeństw

Więcej…

Od Redakcji

11. marzec
Epidemia, z którą mamy do czynienia, dotyczy każdego z nas. Wszyscy powinniśmy się teraz skupić na tym, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.


Ograniczanie zasięgu epidemii to nasz egzamin z obywatelskiej odpowiedzialności.
 

Więcej…

strona znajduje się na serwerach