Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

22. sierpnia

wszyscy z nas, zapewne, na bieżąco śledzimy decyzje Rządu związane z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 w Polsce.

Warto więc wiedzieć o wprowadzaniu przez Rząd dodatkowych obostrzeń, które obowiązują od soboty, 8 sierpnia 2020 r. w powiatach oznaczonych, na publikowanych nieregularnie mapach, kolorami czerwonym, żółtym lub zielonym.


WYDARZENIA KOŚCIELNE

W powiatach oznaczonych kolorem czerwonym przywrócony został limit osób mogących brać udział w wydarzeniach kościelnych (nabożeństwa, pogrzeby i śluby). Według rozporządzenia limit ten wynosi 50% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego, tj. wszystkich miejsc siedzących, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu.

W powiatach objętych kolorem zielony i żółtym wydarzenia kościelne odbywać się mogą na dotychczasowych zasadach (w naszej parafii, w Tychach, też

INNE

Odpowiednie ograniczenia liczbowe dotyczą również uroczystości rodzinnych oraz inny spotkań niezależnie od ich rodzaju. Wynoszą one odpowiednio:

• kolor czerwony: 50 osób

• kolor żółty: 100 osób

• kolor zielony: 150 osób

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji, zalecenia wynikające z bieżącej sytuacji epidemicznej oraz dodatkowe obostrzeniauwzględniane będą przy planowaniu wydarzeń kościelnych.

Zmieniającą się sytuację musimy monitorować na bieżąco ponieważ lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia, będzie poddawana przez Rząd bieżącej analizie i modyfikowana.

A poza wszystkim pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznej odległości, możliwie częstym myciu i dezynfekcji rąk oraz o zasłanianiu ust i nosa maseczką lub przyłbicą bez względu na to, jakie mamy zdanie w tej sprawie. Nikt nie ma prawa narażać osób, które się z nim (z nią) kontaktują na stres powodowany zbliżaniem się osoby, która nie ma osłoniętych ust i nosa. Pamiętajmy też o szczególnej opiece nad osobami znajdującymi się w grupie zwiększonego ryzyka.

Stanisław J. Boczar

zob,. też poprzednie wydanie
blogu redakcyjnego z dnia 31. maja

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

NIEDZIELA

  • 10:30 - Szkółka niedzielna

PONIEDZIAŁEK - lekcje religii

  • 16:00 - kl. IV - VI
  • 17:15 - kl. I - III

ŚRODA

  • 16:30 - Koło Pań (zwykle środa po 15. tym)
  • 18:00 - spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem

CZWARTEK

  • 17:30 - próba chóru parafialnego

PIĄTEK

  • 17:15 - lekcje konfirmantów
  • 18:15 - spotkanie młodzieży

SOBOTA

  • prace porządkowe - po każdorazowym ogłoszeniu

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003

       0000 0023

      2147 0001

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

17. września

Na Facebookowym profilu Andrzeja Dziuby, Prezydenta Miasta Tychy, zauważyłem informację:

We wtorek, 

22. września 

uruchamiamy "SREBRNĄ LINIĘ" dla tyskich seniorów.

Więcej…

strona znajduje się na serwerach