Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

14. listopada

Ograniczenie możliwości uczestniczenia w nabożeństwach było przyczyną szukania rozwiązań pozwalających na uczestniczenie w nabożeństwach odbywanych w naszym kościele bez fizycznej w nim obecności

Pamiętajmy, że - do odwołania - w nabożeństwie w naszym kościele uczestniczyć może 30 osób, a zamiar uczestniczenia w nabożeństwie należy zgłosić telefonicznie.

Nabożeństwa niedzielne transmitowane i retransmitowane z luterańskich kościołów były dostępne w Internecie, okresowo transmitowała telewizja publiczna. Poszukiwaliśmy sposobu, który pozwoli na uczestniczenie w nabożeństwach w naszym, tyskim, kościele. Rosła bowiem liczba osób, które  rezygnowały osobistej obecności w wyniku zaleconej im ostrożności, wieku lub stanu zdrowia. Od pewnego momentu wprowadzone zostały ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w nabożeństwach.

Już w lutym udostępniliśmy możliwość wysłuchania niedzielnych kazań za pośrednictwem Internetu. Początkowo nagrywane one były wyprzedzajaco, w ciągu poprzedzającego nabożeństwo tygodnia - z czasem zaczęliśmy udostępniać nagrania sporządzane podczas nabożeństw. Z końcem maja, Święto Trójcy świętej, zaczęliśmy zamieszczać kolejne kazania w wersji video. Było ono - z resztą - odtworzone ponad 600 razy. Ubocznym efektem prac umożliwiających udostępnianie nagrań było - i jest - zdecydowane poprawienie jakości dźwięku w naszym kościele.

W zakładce "Archiwum nagrań " zamieściliśmy możliwość wysłuchania wszystkich 37 nagrań zarejestrowanych między lutym a październikiem. Pewnym zaskoczeniem jest fakt, że niektóre z nich odtwarzane są niemal do dziś dnia.

Pod koniec października, w ciągu tygodnia, w naszym kościele pojawiło się, zaimprowizowane, studio filmowe. Pojawiło się dodatkowe oświetlenie, więcej, różne elementy prezbiterium zaczęły zmieniać swoje położenie. Pojawił scenariusz, osobno rejestrowano poszczególne ujęcia, jak na prawdziwym planie filmowym niektóre ujęcia  powtarzano. Dorota Kurowska, z akompaniamentem Ireny Gospodarek, nie tylko nagrywała towarzyszące nabożeństwu pieśni, ale stała się kantorem podczas nabożeństw live, a nagrania poszczególnych czytań przeniosły się do mieszkań naszych parafian. 

W przygotowaniu filmów z nabożeństw udział wzięli: Mateusz (zdjęcia, montaż), Grzegorz (światło) oraz Adam Tondyra z  ojcem (dźwięk)

sjb

zob. wsześniesze wydania
redakcyjnego blogu: 26. października

zob. też:

niedziela, 15 XI 2020 - przedostatnia niedziela Roku Kościelnego
niedziela, 8 XI 2020 - 3. Niedziela przed końcem Roku Kościelnego
niedziela, 1 XI 2020 - Pamiątka Reformacji  
archiwalne nagrania

>>> NA SKRÓTY

KORONOWIRUS - nabożeństwa

Osoby obecne w kościele proszę o dezynfekowanie rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła, zachowanie wymaganych odległości przy zajmowaniu miejsc oraz zgodnie z odpowiednimi częściami § 27 Rozporządzenia RM z dnia 9 października 2020 r. (Dz.U.2020 poz.1758 z późniejszymi zmianami) bezwzględne osłanianie nosa i ust podczas całego nabożeństwa. Z tego obowiązku zwolnione są, oprócz młodszych dzieci, osoby posiadające zaświadczenie lekarskie stwierdzające całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub ukryciu ust lub nosa.

Zamiar wzięcia udziału w nabożeństwie proszę zgłaszać telefonicznie +48 506-431-796.

Stałe spotkania

W związku z ograniczeniami obowiązującymi w czasie zagrożenia epidemią wszystkie zajęcia i spotkania są zawieszone do odwołania. Spotkania i zajęcia zapowiadane każdorazowo w ogłoszeniach parafialnych odbywają się ONLINE.

NIEDZIELA

  • 10:30 - Szkółka niedzielna

PONIEDZIAŁEK - lekcje religii

  • 16:00 - kl. IV - VI
  • 17:15 - kl. I - III

ŚRODA

  • 16:30 - Koło Pań (zwykle środa po 15. tym)
  • 18:00 - spotkanie dla zainteresowanych protestantyzmem

CZWARTEK

  • 17:30 - próba chóru parafialnego

PIĄTEK

  • 17:15 - lekcje konfirmantów
  • 18:15 - spotkanie młodzieży

SOBOTA

  • prace porządkowe - po każdorazowym ogłoszeniu

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

KORONAWIRUS - gdy potrzebna pomoc ...

Gdy potrzebna pomoc, każdego rodzaju, w zakupach, wyprowadzeniu psa, czy chcesz z kimś pogadać - zadzwoń, a skontaktują Cię z odpowiednią osobą: tel: +48 506-431-796

Pamiętaj też o Tyskiej Srebrnej Linii dla Seniora 793-516-516

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

nr konta bankowego Parafii

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
ul. Ks. Bpa Juliusza Burschego 20
43-100 Tychy
nr konta:

79 8436 0003

       0000 0023

      2147 0001

>>> Plan nabożeństw

N Lis 29 @10:30 -
1. Niedziela w Adwencie
N Gru 06 @10:30 -
2. Niedziela w Adwencie
N Gru 13 @10:30 -
3. Niedziela w Adwencie

Od Redakcji

14. listopada

Ograniczenie możliwości uczestniczenia w nabożeństwach było przyczyną szukania rozwiązań pozwalających na uczestniczenie w nabożeństwach odbywanych w naszym kościele bez fizycznej w nim obecności

Pamiętajmy, że - do odwołania - w nabożeństwie w naszym kościele uczestniczyć może 30 osób, a zamiar uczestniczenia w nabożeństwie należy zgłosić telefonicznie.

Więcej…

strona znajduje się na serwerach