Bóg mówi: Dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza. - Ez 36,26

Wycieczka: Ewangelicy w Małopolsce v1

4. listopada

Niektórzy z nas pamiętają wycieczkę po ewangelickich śladach w Zagłębiu Dąbrowskim. Wycieczkę prowadził Paweł Nalepa. Tym razem zaprasza nas do uczestniczenia w kolejnej - tym razem tropem ewangelickich śladów na terenie Małopolski.

Wycieczka jest organizowana przez Klub Seniora przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej (poprzedją organizowało PTTK w Sosnowcu) i nasz udział byłby podobny, w zasadzie "na doczepkę". Stąd prośba o możliwie szybką decyzję co do zamiaru ewentualnego uczestnictwa: do ks. Marcina, Romana Fengera, Manfreda Centnera lub mnie.

Termin wycieczki: 4 listopad

Wyjazd z Dąbrowy Górniczej

Koszt: bardzo wstępnie, 45 zł  + 15 zł obiad (opcja)

zob. też:

Na tropie ewangelików w Zagłębiu

duszpasterzeewangelikmlodziparafianiesamiosobietransmisjawakacjekancelariawypozyczalnia

Od Redakcji

27. lipca

Tak. To już piąty, zakończony piknikiem parafialnym, rok istnienia naszej strony internetowej. Myślę, że warto pokusić się o kilka podsumowań.

Po pierwsze - więcej się wokół nas dzieje. I w kraju i w naszym Kościele. Mówił o tym Biskup Kościoła, ks. Jerzy Samiec, w kazaniu o Kościele jutra głoszonym podczas głównego nabożeństwa Dni Kościoła oraz w swoich wypowiedziach z ostatnich dni: Oczekuję odpowiedzialności, Chodzi o szacunek, a zwłaszcza w ostatniej, odczytanej podczas niedzielnych nabożeństw od ołtarza: Módlmy się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie.

Więcej…