Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia z lat 2013-14

Spotkanie dla kobiet

Spotkanie piąte, w Świętochłowicach, przy śniadaniu o relacjach z bliskimi, o emocjach, ciekawie i inspirująco o sprawach, wydawałoby się zwykłych.

Dopołudnie, 12 października, my, kobiety z diecezji katowickiej postanowiłyśmy przeznaczyć dla siebie. Już po raz piąty gościnna świętochłowicka parafia zaprosiła   panie na śniadanie. Celem naszym oczywiście nie było tylko zjedzenie skądinąd przepysznego drugiego śniadania , ale  przede wszystkim wzajemne spotkanie się i  wysłuchanie wykładu. Przygotowała go i wygłosiła  go p. Bożena Giemza, a temat brzmiał „ Wchodzenie w relacje, czyli o doświadczaniu życia.”  Duża ilość butów , które pojawiły się na scenie sugerowała, że będziemy mówić o wchodzeniu w butach w czyjeś życie. Nic bardziej mylnego. Mowa była o relacjach międzyludzkich, a raczej relacjach nas kobiet z naszymi bliskimi: mężami , dziećmi, rodzicami sąsiadami. Prelegentka zasugerowała nam, że motorem relacji  jakie zachodzą między ludźmi są emocje. Musimy być otwarte i rozmawiać o naszych uczuciach i odczuciach. To jedyny sposób by bliscy nas zrozumieli. Tłamszenie emocji powoduje jedynie rozgoryczenie i  wzajemne niezrozumienie. Gdy  jest kiepsko mówmy o tym swoim najbliższym. Wchodzenie relacje z ludźmi są nam potrzebne i konieczne, tak samo jak konieczne jest wchodzenie w relacje z Bogiem. Także Jemu opowiadajmy o naszych uczuciach, na pewno zostaniemy wysłuchane. Wykład który wysłuchałyśmy z wielkim zainteresowaniem  stał się na pewno pretekstem do wielu przemyśleń .

Muszę tutaj dodać , że duży udział w organizowaniu tego spotkania miały tyskie parafianki. Pani Mariola Fenger z ramienia Centrum  Misji i Ewangelizacji szefowała temu przedsięwzięciu, zaś zwarte grono tyszanek i  mikołowianek przygotowało wspaniały poczęstunek i wystrój sali.  Było to wspaniałe jesienne dopołudnie. Dziękujemy organizatorom.

S.A.