Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

A Bóg nadziei niech was napełnia największą radością i pokojem w wierze, abyście opływali w nadzieję, w mocy Ducha Świętego. List do Rzymian 15,13

Światowy Dzień Modlitwy w Orzeszu

7. marca to Światowy Dzień Modlitwy

 

 

Wzorem lat ubiegłych tego dnia udaliśmy się do Kościoła w Orzeszu na wspólne modlitwy przygotowane tym razem przez kobiety Egiptu.

Już od wejścia do kościoła zaintrygowałanas stojąca u stóp ołtarza studnia, poprzez którą przepływała wstęga wody od ołtarza aż po drzwi kościoła. To symbol wody - wody życia.

Studnia na pustyni była i jest miejscem spotkań. I my spotkaliśmy sie by zaczerpnąć wody życia - słuchania Słowa Bożego.

Na przygotowany przez zespół z Parafii EA w Orzeszu program, składały się: wspólne śpiewy przy akompaniamencie młodych muzyków, modlitwy przygotowane przez egipskie kobiety, garść informacji geograficzno-społeczno-politycznych. Szczególnie poruszający jest los kobiet w tym kraju, trudności w dostępie do edukacji, do zatrudnienia, a także ciężkiej pracy na wsiach w pustynnym kraju uzależnionym od Wód Nilu.

Na zakończenie modlitewnego spotkania otrzymaliśmy prezenty - piramidki z cytatami tegorocznego dnia modlitwy tekstem z Iz 58,11.

Niech Pan Ciebie stale prowadzi i nasyci Twoją duszę nawet na pustkowiach.

Dzięki gościnności Pań mogliśmy skosztować potraw przygotowanych wg. przepisów kuchni egipskiej, a przy kawie dzielić się refleksjami.

Zabraliśmy ze sobą pewność, że Boża miłość i łaska płyną między nami jak strumienie na pustyni.

zdjęcia: Sylwia i dwie Krystyny

>>> NA SKRÓTY

Stałe spotkania

W związku z TRWANIEM stanu zagrożenia epidemicznego odwołane są NADAL wszystkie zajęcia z wyjątkiem sobotniego sprzątania. WAKACJE

Nasi duszpasterze

Od lipca 1983 roku tyscy ewangelicy mają swoją parafię. 8 listopada 2015 roku tyscy parafianie wybrali po raz pierwszy swojego proboszcza - został nim ks. Marcin Konieczny - dotychczasowy proboszcz-administrator.

zob. więcej Nasi Duszpasterze

Duszpasterstwo dorosłych

Sami o sobie

>>> Biblia na co dzień

>>> Młodzi luteranie

<

>>> Wakacyjne propozycje

>>> kliknij - informacja o Vacation Bible School

Nie możemy przewidzieć, czy ta impreza się odbędzie. Nie wiemy czy będzie wolno, czy otworzą się granice, czy będą wakacje, czy koronawirus odpuści. Miejmy nadzieję! - Jednak NIE. Myślę, że możemy się umawiać na przyszłe wakacje.

>>> kultura.tychy.pl

Wydawnictwa

>>> Plan nabożeństw

Od Redakcji

31. maja

Po kilkunastu tygodniach

Gdy w połowie marca żegnaliśmy się przy wyjściu z kościoła nikt nie przypuszczał, że kolejny raz spotkamy się po tak długiej przerwie.

kliknij > > >

Więcej…

strona znajduje się na serwerach