Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

informacje z lat 2013-14

Fundusz Stypendialny im. Bpa Tadeusza Szurmana

Diecezja Katowicka informuje, że fundatorzy: Anna i Piotr Kurkowie w 60. rocznicę urodzin Śp. Bpa Tadeusza Szurmana utworzyli Fundusz Stypendialny im. Bpa Tadeusza Szurmana w celu udzielania pomocy materialnej dla uzdolnionych artystycznie dzieci oraz uczącej się młodzieży w wieku do 24 lat – członków Kościoła E-A w RP

 

Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie do 15 maja 2014 roku wniosku wraz z wymienionymi w ogłoszeniu załącznikami. Pełny wzór wniosku oraz Regulamin Funduszu dostępny jest na stronie internetowej parafii w Katowicach w domenie luteranie.pl - strona internetowa. Jest on również dostępny w parafiach.

Wnioski należy przesyłać na adres:

Parafia Ewangelicko–Augsburska w Katowicach

ul. Warszawska 18

40–006 Katowice

Stypendium zostanie przyznane jednej osobie wyłonionej przez Kapitułę Funduszu na podstawie oceny złożonych wniosków zgodnie z Regulaminem.

Wysokość stypendium w 2014 roku wynosi 1.000 euro (równowartość w złotych, nie mniej niż 4.000 zł).

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody nastąpi w dniu 15 czerwca 2014 roku, podczas Diecezjalnego Przeglądu Twórczości Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych w Jastrzębiu-Zdroju.

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

@luteranie.pl