Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

wydarzenia z lat 2013-14

II Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej

 

PODSUMOWANIE

O tym jak Mistrzostwa opisywano i pokazywano na różnych portalach, oraz na naszych, podkreślam, tylko naszych zdjęciach.

Zdjęcia publikowane tylko w naszej relacji:

O przebiegu konkurencji sportowych Mistrzostw mogliśmy się przekonać dzięki zdjęciom zamieszczonym na portalach Centrum Kultury w Sycowie, Syców - nasze miasto oraz miejskim portalu Oleśnicy, a także na Facebookowej stronie Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojska Polskiego

a także dzięki wiadomościom zamieszczonym na potralu luteranie.pl.

W dniach od 1 do 4 maja 2014 roku w Sycowie na Dolnym Śląsku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej, których celem była integracja poprzez rywalizację i udział w konkurencjach sportowych młodzieży ewangelickiej.

Uczestnicy startowali w dyscyplinach lekkoatletycznych, rywalizacji drużynowej, w szachach, zawodach kajakarskich i łuczniczych. Odbyły się także I Sycowskie Integracyjne Biegi Majowe, w których wzięło udział wielu uczestników w różnych kategoriach wiekowych, również mieszkańców miasta.

W rywalizacji ogólnej pierwsze miejsce zajęła młodzież z parafii w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim.

Mistrzostwa Młodzieży 2014 zakończyło niedzielne nabożeństwo w kościele zamkowym ap. Jana i Piotra w Sycowie. Wzięli w nim udział wierni, zaproszeni goście - w tym lokalne władze samorządowe - oraz duchowni ze zwierzchnikiem Kościoła bp. Jerzym Samcem, biskupem wrocławskim Ryszardem Boguszem i prezesem Synodu Kościoła ks. Grzegorzem Giemzą.

W kazaniu skierowanym do sportowców bp Samiec porównał Jezusa Chrystusa - Dobrego Pasterza do trenera sportowego, któremu zawodnik ufa i słucha jego poleceń po to, aby osiągnąć zamierzony efekt. Kaznodzieja wzywał do powierzenia swojego życia Chrystusowi jako najlepszemu z trenerów, dającemu właściwe rozwiązania i wskazówki dla codziennego życia każdego człowieka.

Ogłoszono, że następne mistrzostwa w roku 2016 odbędą się w Mikołowie na Górnym Śląsku.

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży Ewangelickiej to projekt kierowany do wszystkich wiernych Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego, niezależnie od wieku, choć przede wszystkim do młodzieży. Organizatorem Mistrzostw była  ewangelicka parafia w Sycowie przy współpracy z Centrum Misji i Ewangelizacji oraz z Duszpasterstwem Młodzieży Kościoła. Mistrzostwa są reaktywacją spotkań i rywalizacji sportowej młodzieży ewangelickiej dawnych sportowych olimpiad młodzieżowych.

BIK, Parafia w Sycowie

SJB

Oprócz tego, na Facebooku opublikowano:

Młodzi Luteranie - album zdjęć wolontariuszy

Przed Mistrzostwami i w trakcie ich trwania na naszej stronie opublikowano:

Dzień 3 - II MMME w Sycowie

Dzień 2 - II MMME w Sycowie

Dzień 1 - II MMME w Sycowie

Zapowiedź II MMME w Sycowie