Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

informacje z lat 2013-14

Egzamin Konfirmacyjny w tyskiej parafii A. D. 2014

16 maja 2014 roku odbył się egzamin  tegorocznych konfirmantów:

 

Tegoroczny egzamin konfirmacyjny przeprowadzony został nie tylko w formie odbiegającej od przyjętej zwyczajowo, ale miał miejsce na tydzień przed uroczystą Konfirmacją.

Do egzaminu przystąpili: 

 

  • Katarzyny Noculak,
  • Grzegorza Adamusa,
  • Michała Adamusa,
  • Artura Małajnego.

W tym roku egzamin miał inny przebieg niż w poprzednich latach. Przeprowadzany był przez Księdza Marcina Koniecznego, nie w obecności  całego zboru, tylko w obecności rodziców. Wydawałoby się, że ta koncepcja jest mniej emocjonująca i łatwiejsza. Nic bardziej mylnego. Przyszli konfirmanci denerwowali się bardzo, a emocje sięgały zenitu. Pytań było wiele i to różnorodnych. Jedne łatwiejsze, drugie trudniejsze. Jednak wszyscy egzaminowani ten test zdali i zostali dopuszczeni do konfirmacji, która odbędzie się w niedzielę 25 maja. Ksiądz, podsumowując to spotkanie, stwierdził, że bardzo dobrze współpracowało mu się z tą grupą młodzieży na nauce konfirmacyjnej. Na koniec pogratulował rodzicom takich dzieci.

Warto jeszcze dodać, że egzamin ten połączony był z rozmowami, które ksiądz przeprowadził z przyszłymi konfirmantami w ich domach i w ich pokojach. Każda z rodzin gościła ks. Marcina i miała okazję na wspólną dyskusję na różne tematy nurtujące młodzież, ale też rodziców.

S. A.