Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Nabożeństwo przy Kamieniu na Równicy

 

Leśne Kościoły 2014

Jak od wielu lat, tak i w tym roku, 19. czerwca w Święto Bratniej Pomocy Gustawa Adolfa odbyło się nabożeństwo przy Kamieniu na Równicy. Przybyliśmy z różnych stron, po raz pierwszy w historii nabożeństw modliliśmy też się o pomyślność rocznego dziecka przyniesionego przed ołtarz przez jego rodziców.

 

Kazanie głosił ks. Radca Waldemar Pytel ze Świdnicy. Podkreślił ciągłość nabożeństw przy Kamieniu i ich kontekst historyczny, jak również świdnickiego Kościoła Pokoju. Tegorocznemu nabożeństwu towarzyszyła, jak co roku, orkiestra i ... tym razem piękna pogoda.

Nabożeństwo przy Kamieniu na Równicy otwiera tegoroczny cykl spotkań w Leśnych Kościołach. Kolejne już w najbliższą niedzielę, przy pomniku tolerancji na stoku Goduli w Ligotce Kameralnej, wprawdzie już za granicą, ale niedaleko Cieszyna. To tylko 100 km z Tychów ...

 

 

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…