Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

informacje z lat 2013-14

IX Śniadanie dla Kobiet w Wiśle

28 czerwca, po raz dziewiąty, odbyło się  - jak zawsze oczekiwane - Śniadanie dla Kobiet w Wiśle. Tym razem wzięło w nim udział 800 kobiet.

Śniadanie rozpoczął wspólny posiłek przygotowany przez serwis Hotelu Gołębiowski. Po posiłku recital zespołu "Cześć" wprowadził nas w tematykę konferencji.

 

 

 

 

 

Wysłuchałyśmy świadectwa Zuzi Kaczmarczyk, a następnie wykładu Pani Agnieszki Domagały, która rozpoczęła swój wykład od zwrócenia naszej uwagi na różnorodność. Każda z 800 uczestniczek jest inna. Lubimy różne rzeczy, kolory, mamy różne przyzwyczajenia, reakcje. Ta różnorodność budzi w  nas często wewnętrzny niepokój.

Tą różnorodność obserwujemy również wśród narodów. Różnice kultury, historii, języka. Dla przykładu dobrą naszą cechą jest buntowniczość wyrażająca się niezgodą na niesprawiedliwość i nieprawość. Niemcy - przestrzegający prawa, Rosjanie - otwarci, Litwinów cechuje zrównoważone podejście do życia. Ukraińcy - wytrwali, nie poddający się. Hakasi - żyją według zasady "tylko tyle, ile potrzeba dla zaspokojenia potrzeb", dla Czukczów - wartością jest drugi człowiek.

Gdybyśmy spojrzeli na ziemię z kosmosu dostrzeglibyśmy mnóstwo światełek. To Światło Boże wokół nas - i w nas. Rozglądajmy się - może blisko nas jest ktoś, kto może nas zainspirować, kto daje coś z siebie innym. "Miłość wzajemną mieć będziecie".

Bierzmy to, co dobre, wspierajmy ludzi w dobrym i doceniajmy nich za ich dobre strony.

Chciejmy rzeczy wielkich, bo nasz Bóg jest wielki - włączajmy się w każdym wieku do działania (w różnorodny sposób) na rzecz innych.

Spotkanie zakończył zespół "Cześć" gorąco oklaskiwany przez uczestniczki spotkania.

Na stoiskach wydawnictw mogłyśmy się zaopatrywać w książki, płyty, filmy.

Do zobaczenia za rok na jubileuszowych, X Śniadaniu dla Kobiet.

tekst i zdjęcia: dwie Krystyny