Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

informacje z lat 2013-14

18. czerwca

Przedwakacyjne porządki

Sprawa pierwsza - to wrażenie pewnej niekonsekwencji, może nawet bałaganu, jakiego stałem się sprawcą zamieszczając materiały związane z Biegiem Charytatywnym. Zamieszczane, wraz z materiałami nt. Olimpiady na bieżąco, w pewnym momencie stały się niedostępne dla części zainteresowanych. A sprawa druga to nie dość wyraźna informacja o zmianie terminu Zakończenia Roku i związanego z nim pikniku parafialnego. W obu wypadkach przepraszam.

Co do sprawy pierwszej - to zdjęć było wiele, wielu autorów, wiem, że nie wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć wszystkie spośród tych, na których im zależało. A zbiorów zdjęć było kilka:

zdjęcia: Atelier KRYJAK

Aktywna Strona Miasta Tychy

strona internetowa tyskiej parafii

 

 

oraz materiał na stronie @mysłowice.net

a Mateusz i Michał Adamusowie przygotowali film

 

zob. też:

Gorzej było ze sprawą zmiany terminu uroczystego Zakończenia i związanego z nim pikniku parafialnego. Nieporozumienie powstało z dwóch powodów. Tradycyjnie, a lubimy się powoływać na tradycję, Zakończenie Roku miało zwykle miejsce w ostatnią, na w wyjątkowych wypadkach w przedostatnią niedzielę czerwca. Tak też było zapowiedziane w Tyskim Ewangeliku. Tak że wszyscy, którzy spodziewali się takiej daty - mieli rację. Spodziewali się dobrze.

Zmiana terminu została zapowiedziana od ołtarza podczas nabożeństwa kończącego Olimpiadę. Została zapowiedziana ze słowami: "skoro będzie już namiot rozstawiony (przygotowany na sobotni piknik i występ zespołu szantowego) to w kolejną niedzielę zrobimy tradycyjny piknik parafialny". Zabrakło, akurat wtedy, ogłoszeń parafialnych na stronie internetowej, może zabrakło wyakcentowania tego faktu w jakiś sposób, choć - tak na prawdę - nie wiem w jaki. Niemniej jednak wszystkich, którzy nie zauważyli zmiany zapowiedzianego w Tyskim Ewangeliku terminu i wszystkich, którzy dlatego nie wzięli udziału w niecodziennym nabożeństwie z dziećmi, przepraszam raz jeszcze.

Stanisław J. Boczar