Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa

W tegorocznej odezwie Zarządu Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa mogliśmy, m. in. przeczytać:

Nasze kościoły, kaplice, plebanie są zewnętrznymi wizytówkami naszego luteranizmu i troski o to, co dostaliśmy w spadku od poprzednich pokoleń! Często NAJPIERW NAS WIDZĄ, A DOPIERO POTEM POZNAJĄ!

 

 

W dniu Święta Bratniej Pomocy im. króla Gustawa Adolfa, w Gołkowicach odbył się 192 Walny Zjazd Delegatów. Relację z jego przebiegu mogliśmy znaleźć na stronie bpga.luteranie.pl - a korzystając z okazji przeczytajmu o czym mówił ks. Franciszek Michejda, pastor nawiejski w kazaniu, które głosił przy 17 zgromadzeniu głównym austriackiego stowarzyszenia Gustawa-Adolfa w Cieszynie, w kościele Jezusowym w Cieszynie, w roku 1879.

 Reprodukcja wydawnictwa pochodzi ze zbiorów udostępnionych przez Śląską Biblioteką Cyfrową - i1717065.pdf, zamieszczone przy materiale zdjęcie jest reprodukcją autografu Króla.

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…