Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Wielkie sprzątanie rozpoczęte

Nie było mnie przy tym, ale podejrzewam, że zaczyna się okres podobny do tego, jaki przed dwudziestukilku laty przeżywali starsi od nas. Wielu z nich już odeszło, ale są między nami tacy, którzy pamiętają. Po wielu latach dyskusji, po pokonaniu wielu trudności, po rozważeniu wielu możliwych rozwiązań - zaczęło się.

Tak jak wtedy, gdy przystępowano do budowy naszego kościoła, tak teraz, zachowując należyte proporcje, też przystępujemy do czegoś, co przez lata wydawało się niemożliwe, niewyobrażalne, stopniem trudności i poczuciem niemożności pozbawiało nas chęci podjęcia decyzji. Chęć działania zastąpiło paraliżującym bezruchem trwania. Przystępujemy do kontynuacji przerwanej budowy. Na początek - posadzka. Na kilka miesięcy przenosimy nasze nabożeństwa do namiotu - a w budynku kościoła zostanie wykonana posadzka. By przygotować "plac budowy" rozpoczęło się wielkie sprzątanie.

Zaczęto w piątek ...

... i dalej w sobotę ...

Stanisław J. Boczar

 

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…