Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

wydarzenia z lat 2015-16

Nabożeństwo pod namiotem

Nie tylko Dzięgielów może chwalić się, że Słowo Boże zwiastowane jest pod namiotem. Także u nas odbyło się nabożeństwo pod namiotem. Stało się tak, dlatego, gdyż już od jutra tj. poniedziałku 6 czerwca ruszają wielkie prace w naszym kościele. Wreszcie ruszają prace, mające na celu wykończenie rozpoczętej przeszło 20 lat temu budowy naszej świątyni.

Będzie robiona betonowa posadzka, w której mają być umieszczone rurki do przyszłego ogrzewania podłogowego. Tak, więc co najmniej przez trzy niedziele nabożeństwa odbywać się będą pod namiotem. A to dzisiejsze chyba wszystkim przypadło do gustu. Pogoda dopisała, frekwencja też - musieliśmy dostawiać krzeseł.

 

Było trochę inaczej, bo na dworze, pod namiotem, z polowym ołtarzem, z jasnym strojem liturgicznym księdza, bo śpiewaliśmy dzisiaj także ze śpiewników " Chwalmy Pana", a ksiądz akompaniował na gitarze. Kazanie zaś wygłosił nasz parafianin, lecz pracownik Centrum Misji i Ewangelizacji, ewangelista, Roman Fenger. Zachęcił nas byśmy budząc się rano zdecydowali się, jak będziemy patrzyć na swych bliźnich. Czy zakładać będziemy okulary twardych przykazań, czy okulary miłości? Sam zaproponował nam te drugie.

Nieopodal, też na dworze rozsiadły się nasze dzieciaki, na swoim nabożeństwie. Tam też głoszone było Słowo Boże. Widać po dziecięcych minkach, że bardzo interesująco.

Po nabożeństwie trzeba było zabezpieczyć namiot i umówić się do prac na następny tydzień. Prosimy Boga, by błogosławił nam także w tych pracach, byśmy zdołali dokończyć to, co zaczęli nasi ojcowie.

Sylwia Adamus