Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Biskup – poeta w gronie zasłużonych dla Bielska-Białej

Wiadomość z Portaluu Samorządowego:

  • Bielscy radni zadecydowali, że Paweł Anweiler - Biskup senior luterańskiej diecezji cieszyńskiej - zostanie wpisany do Księgi Zasłużonych dla miasta.
  • Paweł Anweiler przez blisko ćwierć wieku był zwierzchnikiem luteran na Śląsku Cieszyńskim.

Gdy szukałem zdjęcia do tej informacji stwierdziłem, że o uznaniu dla ks. bp Anweilera napisały niemal wszystkie bielskie portale i czasopisma:

Do Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej zostało wpisanych ponad 30 osób. Wśród nich są m.in. generałowie II Rzeczypospolitej Józef Kustroń i Mieczysław Boruta-Spiechowicz, działacz polityczny obozu narodowego Edward Zajączek, biskup senior katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej Tadeusz Rakoczy, wybitni sportowcy Zbigniew Pietrzykowski, Marian Kasprzyk i Franciszek Kępka oraz piosenkarka Maria Koterbska.

SJB

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…