Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Koniec roku szkolnego i piknik


Dwudziesty szósty czerwiec - tegoroczne zakończenie Roku Szkolnego zbiegło się z tradycyjnym piknikiem parafialnym.

 

 

Nabożeństwo, po raz kolejny, było odprawione w namiocie. Tradycją nabożeństw namiotowych jest pewien stopień improwizacji.

Podziękowanie dla Pań prowadzących zajęcia Szkółki Niedzielnej: Paniom Edycie Kłosek i Marioli Fenger złożył od ołtarza Ksiądz Proboszcz w imieniu nas wszystkich.

Nabożeństwo, z pieśniami śpiewanymi przy akompaniamencie gitary, z Komunią świętą i z kazaniem, które trudno będzie zapomnieć.

Rozjeżdżamy się na wakacje, lecz od września wszyscy znów będziemy się uczyć chodzić i żyć z Chrystusem.

Po nabożeństwie, rozpoczął się piknik parafialny i mimo krążącej wokół burzy, deszczu humory dopisywały. Rozmowy, śmiechy toczyły się przy ciastach, sałatkach i - jak zwykle wspaniale grilowanych przez naszych mistrzów - kiełbaskach.

A zatem - wakacje czas zacząć.

 

Krystyna Boczar
zdjęcia:
Sylwia Adamus
i Stanisław J. Boczar

2015

Parafialne święto rodziny

2014

Rodzinny piknik parafialny

2013

Piknik parafialny

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…