Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Chór - zakończenie sezonu


Zgodnie z tradycją, bezpośrednio przed rozpoczęciem wakacji, spotykają się członkowie chóru wraz ze swoimi sympatykami.

 

Korzystając ze słonecznej pogody stoły rozstawiono pod gołym niebem, na trawie.

Atrakcją spotkania, gdy deszcz zmusił nas do przeniesienia się do namiotu, była możliwość zobaczenia dwóch filmów z występu chóru podczas tegorocznego Przeglądu Chórów w Hołdunowie.

Po projekcji Pani Dorota Kurowska, dyrygent chóru, podziękowała za wspólną pracę w ciągu ostatniego roku i zaprosiła do wznowienia prób bezpośrednio po zakończeniu okresu wakacyjnego. Zbliża się dwudziesta rocznica rozpoczęcia przez chór swojej działalności.  

Spotkanie było okazją do porozmawiania o minionych występach, o repertuarze i o planach na przyszłość. Jest też okazją do kolejnej biesiady z kiełbaskami i przyniesionymi przez uczestników spotkania smakołykami.

zdjęcia:
Krystyna Kocjan
i Stanisław Boczar

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…