Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Konfirmacja 2017

W naszej Parafii kolejni konfirmanci: Klaudia i Herbert

W tym roku dwójka konfirmantów: Klaudia Kruk i Hubert Małajny. Pogoda - wymarzona, niezbyt ciepło, słońce. Wprowadzeni przez Radę Parafialną Konfirmanci zajęli wyznaczone miejsca i zaczęło się nabożeństwo. Tak jak się spodziewałem - może dlatego, że było ich tylko dwoje - skupieni, widziałem (i chyba widzieli to wszyscy zgromadzeni), że dla konfirmantów były to chwile ważne. Niby taki jak co roku przebieg tego szczególnego nabożeństwa miał dwie cechy szczególne: spontaniczny, szczery udział Klaudii Huberta i  niezwykle sprawne przepowadzenie całej uroczystości.

 

Może w przyszłym roku będzie w kościele więcej ludzi. Nabożeństwo konfirmacyjne nie musi trwać dwie i pół godziny - a jest, przez udział i modlitwę kolejnych młodych, miłą zapowiedzią przyszłości naszej parafii.

2016

Konfirmacja 2016

1998-2014

10 konfirmacja

z wystawy Jubileuszowej (Sylwia Adamus)

Plan nabożeństw

Od Redakcji

18. czerwca

Przedwakacyjne porządki

Sprawa pierwsza - to wrażenie pewnej niekonsekwencji, może nawet bałaganu, jakiego stałem się sprawcą zamieszczając materiały związane z Biegiem Charytatywnym. Zamieszczane, wraz z materiałami nt. Olimpiady na bieżąco, w pewnym momencie stały się niedostępne dla części zainteresowanych. A sprawa druga to nie dość wyraźna informacja o zmianie terminu Zakończenia Roku i związanego z nim pikniku parafialnego. W obu wypadkach przepraszam.

Więcej…