Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Nagroda dla bp. Mariana Niemca i śląskiej Diakonii

Kapituła Nagrody Korfantego postanowiła uhonorować pięciu laureatów ...

W jubileuszowym roku Nagrody Korfantego Kapituła pod przewodnictwem prof. Joanny Rostropowicz postanowiła uhonorować pięciu laureatów ...

Są nimi:

  • Piotr Uszok - prezydent Miasta Katowice w latach 1998 - 2014
  • ks. bp Marian Niemiec - ordynariusz Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  • Jan Broda - prezes Koła Murcki Związku Górnośląskiego
  • Diakonia Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  • Teatr Naumiony z Ornontowic

Na portalu Silesion.pl, m. in. czytamy:

Nagroda dla biskupa Niemca to wyraz uznania dla jego osobistego wysiłku, który włożył i wciąż wkłada w przyjazne funkcjonowanie społeczności kościołów chrześcijańskich na Śląsku. Diakonia Ewangelicka otrzymuje nagrodę za swą niestrudzoną działalność na rzecz najbardziej potrzebujących, często wykluczonych społecznie. ...

i dalej:

Nagrody im. Wojciecha Korfantego przyznawane są przez Związek Górnośląski od roku 1993. Od kilku lat ich wręczenie odbywa się w rodzinnym mieście Korfantego - Siemianowicach.

Wśród dotychczasowych laureatów jest wiele znanych nazwisk, m.in.: Henryk Mikołaj Górecki, Jan Miodek, Wojciech Kilar, Józef i Jan Skrzek, Kazimierz Kutz, Krystyna i Andrzej Bochenkowie, Damian Zimoń, Jerzy Buzek czy Wiktor Skworc.

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…