Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Koniec roku szkolnego

Szkółka parafialne też zaczyna wakacje.

Z pojęciem szkółki niedzielnej wiąże się wiele skojarzeń. Dla parafian i ich dzieci - to zwykły element każdej niedzieli. Rodzice i dziadkowie - w kościele - a dzieci - idą do miejsca, które na zawsze pozostanie w ich pamięci. Szkółka niedzielna.

Drugie skojarzenie, zwłaszcza dla tych, którym uczestniczenie w jej zajeciach nie było dane - pamiętają raczej opis udziału w szkółce na podstawie przeżyć ... Tomka Sawyera. I Hucka ...

Nasza szkółka też przełącza się na "tryb wakacyjny". Prowadzące szkółkę panie będą miały nieco luzu. Zwykle cały tydzień, do wieczora - potem jeszcze w niedzielę... A dzieci... mąż ...

Zakończenie szkółki też było uroczyste. Jak zwykle Lucyna z Mariolką i w drugim rzędzie Sonia - tym razem dostarczyła nam zdjęcia. Ale przede wszystkim dzieci. Zobaczcie. Tak wyglądają nasze parafialne dzieci. Niektóre.

Do zobaczenia we wrześniu. Dziękujemy Lucynie, dziękujemy Marioli, dziękujemy Soni. Wrzesień już niedługo ...

fot. Sonia Konieczny

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…