Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

Piknik parafialny

Tradycyjnie, w pierwszą niedzielę wakacji, odbył się piknik parafialny.

W tym roku, wyjątkowo, piknik miał miejsce w dniu Święta Konfesji Augsburskiej.

Przygotowania trwały już od piątku ...

 

Nabożeństwo było bardzo uroczyste , gdyż przyjechał do nas z występem chór misyjny z Cieszyna. Zachwycił nas perfekcyjnym wykonaniem  pieśni wielbiących Boga.

 

Kazanie zaś wygłosił i poprowadził całe nabożeństwo ks. Kornel Undas z Mikołowa.

 

W związku z tym, że pogoda wyjątkowo dopisała piknik  za kościołem  zebrał wielu uczestników. Rozsiedliśmy się na ławkach pod namiotami i drzewami i zjadaliśmy przygotowane przez parafian pyszności. 

Grillowane kiełbaski i wielki wybór sałatek , a na słodko ogromne ilości  przepysznych ciast i ciasteczek.  Dużym zainteresowaniem wśród dzieci, i nie tylko, cieszyła się loteria. Wszystkie losy były wygrane.

 Miło spędziliśmy czas na wspólnych rozmowach ze znajomymi, ale też nawiązywaliśmy nowe znajomości , czy to z członkami chóru z Cieszyna, czy  to z nowymi parafianami. Ta tradycja mocno wkorzeniła się w działalność naszej parafii i ważne jest to ,że jednoczy ją nie tylko przy samym pikniku, ale też i przy przygotowaniach, jak i później przy porządkowaniu.

Sylwia Adamus

fot. Sylwia Adamus
Mateusz Adamus

2016

Koniec roku szkolnego i piknik

2015

Parafialne Święto Rodziny

2014

Rodzinny piknik parafialny ...

2013

Piknik parafialny

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…