Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_OLIMPIADA.jpg

Aktualności

Pomagamy ...

Kto pamięta, który to już rok z rzędu ...

Pomaganie innym, tym biedniejszym, potrzebującym jest stałym elementem nasze parafialnej działalności. W ostatnim czasie trwają dwie charytatywne akcje, w których bierzemy udział.

Pierwsza, to organizowana przez CME "PREZENT POD CHOINKĘ" - zebraliśmy cała górę pudełek po butach wypełnionych upominkami dla dzieci z Ukrainy, Rumunii i Białorusi. Mariola Fenger koordynatorka tej akcji zadba by trafiły one w odpowiednie miejsce. (Akcja już się zakończyła)

Druga, to zbiórka pieniędzy i żywności dla pokrzywdzonych zwierzą t z przytuliska "PRZYSTAŃ OCALENIE", Ale o tym piszemy w innym miejscu.

Wszystkim darczyńcom bardzo, ale to bardzo dziękujemy. Jesteście wspaniali! Wiemy, że nie jesteście bogaczami, ale wasze otwarte serca sprawiają, że chcecie się podzielić z tymi, którzy mają się jeszcze gorzej. Nie jest Wam obce słowo z Listu do Galacjan: 6,2.

"Jedni drugich brzemiona noście, a tak wypełnicie zakon Chrystusowy."

tekst i zdjęcia:
Sylwia Adamus

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…