Parafia Ewangelicko-Augsburska Apostołów Piotra i Pawła 

 

banner_BIEG.jpg

Aktualności

... z ks. prof. Markiem Uglorzem

po raz czwarty

NIEDZIELA

Boże Narodzenie: pamiątka Narodzin Dzieciątka czy okazja do przeżywania Narodzin Boga w nas. Nieuświadamiana szansa? Wydaje się to niemożliwe? A może, tak jak to niektórzy powtarzają do znudzenia: wystarczy nie wiedzieć, że to niemożliwe. Bądźmy ... odkrywcami?

SOBOTA

w Stajniach Książęcych w Pszczynie

W klimatycznym wnętrzu kawiarni spotkaliśmy się,  w Adwencie, po raz czwarty.

Dwuczęściowy wykład ks. prof Marka Uglorza był tym razem trudny. Poruszał i pomagał odkryć to co w każdym z nas bywa nieuświadomione - lub jest jak jakiś przytłaczający głaz omijany dla wygody. Nie przesadzę mówiąc, że każdy mógł odebrać adwentowy wykład inaczej, po swojemu. Ale też inaczej podczas samego wykładu - a jeszcze inaczej po powrocie do domu.

Rozważać, myśleć, ... wierzyć ...

Poznajmy, poznawajmy, rozpoznawajmy swoje emocje.

tekst i zdjęcia:
Stanisław J. Boczar

 

 

Od Redakcji

13. maja

Pod wrażeniem dzisiejszego kazania ... 

W ubiegłym miesiącu namawiałem do spisywania wspomnień (19. kwietnia), namawiałem i nadal namawiam. Bo wraz z bezwiedną ucieczką wspomnień z pamięci, wraz z odchodzeniem tych, którzy pamiętają, znika nasza historia. Ta ukryta pod codziennością historia każdego z nas - czy każdego z naszych bliskich, ale też histora kiedyś nam przekazana. Może nawet, w zaufaniu, powierzona. A te wspomnienia to wszystko co z nas tworzy społeczność. 

Więcej…